Magix


Bellevue Investments w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Magix) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bellevue Investments GmbH & Co. KGaAspółka komandytowo-akcyjna, jest spółką holdingową posiadającą wiele spółek-córek oraz udziałów w kraju i zagranicą. Jej spółki zależne charakteryzują się różnymi modelami biznesowymi. Zajmują się oprogramowaniem, usługami internetowymi, udostępniają oferty zapewniające rozrywkę i treści. Firma działa również na rynku nieruchomości. We wszystkich spółkach należących do Bellevue Investments zatrudnionych jest około 350. pracowników.

Przedsiębiorstwo zostało założone w roku 1993, pod nazwą Magix, w Monachium. Jego założycielami byli Jürgen Jaron, Dieter Rein i Erhard Rein. W 1998 dołączyło do nich dwóch programistów: Tilman Herberger i Titus Tost. W tym samym roku przeniesiona została główna siedziba spółki, która od tego momentu znajduje się w Berlinie. W 2001 zmieniona została forma prawna przedsiębiorstwa, ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na spółkę akcyjną – Magix AG.[1] 6 kwietnia 2006 Magix AG miał swój debiut na niemieckiej giełdzie[2]. Akcje Magix AG były notowane na rynku podstawowym oraz w Prime Standard (alternatywny rynek w strukturze niemieckiej), będącym częścią Frankfurckiej Giełdy Papierów Wartościowych. Po przejściu do obecnego na giełdzie we Frankfurcie segmentu o nazwie „Entry Standard” w roku 2012[3] Magix AG złożył w maju 2014 wniosek o wyjście z tzw. rynku nieurzędowego i wycofanie z giełdy z dniem 30 listopada 2014.[4]

Spis treści

Spółki zależne | edytuj kod

Magix Software GmbH | edytuj kod

Magix Software GmbH jest największą spółką zależną Bellevue Investments. Spółka jest obecna na rynku międzynarodowym, produkując oprogramowanie, głównie w segmencie muzycznym i usług. Główną siedzibą spółki jest Berlin. Pozostałe siedziby znajdują się w Dreźnie i Lübbecke w Niemczech, Bolonii we Włoszech, Boulogne we Francji, Huizen w Holandii, Hemel Hempstead w Wielkiej Brytanii, Markham w Kanadzie oraz Reno w USA[5].

Produkty

Magix Online Services GmbH | edytuj kod

W 2004 MAGIX udostępnił serwis Magix Online Services GmbH [1], czyli usługi internetowe, do których należą Magix Online Album i Magix Website Maker oraz powiązane z nimi jednostki. W 2009 na rynku pojawił się Magix Web Designer, program do tworzenia własnych stron internetowych[6].

Xara Group Ltd. | edytuj kod

W 2007 Magix przejął angielską spółkę Xara Group Ltd. z siedzibą w Hemel Hempstead. Xara jest producentem programów graficznych oraz narzędzi do projektowania stron internetowych. Firma jest znana przede wszystkim ze swojego programu o nazwie Xara Designer Pro, który obecnie dostępny jest w wersji 10 (stan z września 2014).

Firma została założona w roku 1981 i w początkach swojej działalności produkowała najróżniejsze systemy, jak np. Atari ST, BBC Micro czy Acorn Archimedes. W niej też powstał „ArtWorks”, bezpośredni poprzednik Xara Xtreme. Od roku 1996 Xara produkuje także dla Windows. To tutaj zostały wyprodukowane Xara 3D, Xara X czy Xara Xtreme – poprzedniczki sprzedawanych dziś przez Magix programów Magix 3D Maker, Magix Photo & Graphic Designer i Xara Designer Pro.

Od 2009 razem z Magix Web Designer udostępniany jest także program służący wyłącznie do tworzenia stron internetowych. W 2013 dołączył do nich program typu DTP o nazwie Magix Page & Layout Designer[7].

W krajach anglosaskich wszystkie tworzone produkty nadal są sprzedawane pod nazwą Xara[8].

mufin GmbH | edytuj kod

mufin (wymowa jak w przypadku Muffin) oznacza „Wyszukiwarkę muzyczną”. mufin GmbH [2] od 2007 należy do Magix[9].

Technologia mufin opiera się na AudioID – akustycznym odcisku palca Acoustic fingerprint, który umożliwia szybkie rozpoznawanie utworów i sygnałów muzycznych. AudioID jest częścią standardu MPEG-7.

Oprócz rozpoznawania muzyki, mufin jest aktywny w obszarze Automatic Content Recognition, który może być wbudowany jako usługa w tzw. aplikacjach drugiego ekranu[10].

Catooh Corp. / Appic Labs Corp. | edytuj kod

W roku 2007 Magix utworzył Catooh Corp. w Las Vegas, Nevada, USA. Spółka kapitałowa została wpisana do tamtejszego rejestru handlowego w dniu 5 kwietnia 2007. Jej zadaniem była realizacja transakcji za pomocą internetowej usługi Catooh, która określana jest mianem internetowego katalogu multimediów. W 2013 nazwa spółki uległa zmianie na Appic Labs Corp. Od tego czasu usługa Catooh jest realizowana przez Magix Computer Products International Corp., podczas gdy Appic Labs zajmuje się produkcją i promocją mobilnych aplikacji przeznaczonych do filmowania i robienia zdjęć[11].

Magix Audio GmbH | edytuj kod

Spółka Magix Audio GmbH została założona w roku 2011. Tworzy aplikacje przeznaczone na urządzenia przenośne, np. Music Maker Jam na Windows 8 i Android.

Open Seminar GmbH | edytuj kod

W 2011 powołano Open Seminar GmbH, do której należy portal provenexpert.com, platforma zajmująca się rekomendacją produktów i analizą zadowolenia klientów[12].

simplitec GmbH | edytuj kod

simplitec GmbH to międzynarodowy dostawca oprogramowania systemowego. W obecnej ofercie simplitec znajdują się produkty simplifast, simpliclean i simplisafe, które są sprzedawane jako pakiet simplitec Power Suite w postaci rocznego abonamentu[13].

Bellevue Property GmbH | edytuj kod

Bellevue Property GmbH jest spółką deweloperską, posiadającą nieruchomości w Dreźnie i Berlinie[14].

Spółki zależne | edytuj kod

Poniższe jednostki należą w 100% do Grupy Magix (zgodnie ze stanem z 30 września 2013):

Przypisy | edytuj kod

 1. Unternehmensgeschichte von Magix – Musiksoftware.net, dane pobrane 15 stycznia 2015.
 2. Meldung im Handelsblatt zum IPO – Handelsblatt.com, 6 kwietnia 2006, dane pobrane z 15 stycznia 2015.
 3. Aktienrückkauf und Wechsel vom Prime Standard in den Entry Standard beschlossen – dgap.de, 20 lipca 2012, dane pobrane 15 stycznia 2015.
 4. Magix AG stellt Antrag auf Widerruf der Zulassung zum Freiverkehr – dgap.de, 20. Mai 2015, dane pobrane 15 stycznia 2015.
 5. Standorte – Website der Magix Software GmbH, dane pobrane 15 stycznia 2015.
 6. Magix: Webseiten mit Xtreme Web Designer 5 – Chip.de, 23 lutego 2009, dane pobrane 15 stycznia 2015.
 7. Xara Group History – Xara.com, dane pobrane 15 stycznia 2015.
 8. Xara Products – Xara.com, dane pobrane 16 stycznia 2015.
 9. Meldung zur vollständigen Übernahme von m2any – Wnuck, Corinna, Finance-magazin.de, 27. Juli 2007, dane pobrane 15 stycznia 2015.
 10. Use Case Overview – mufin.com, dane pobrane 15 stycznia 2015.
 11. Appic Labs.
 12. Unternehmensdarstellung auf provenexpert.com, dane pobrane 19 stycznia 2015.
 13. Software – simplitec.com, dane pobrane 19 stycznia 2015.
 14. Projekte – bellevue-property.de, dane pobrane 19 stycznia 2015.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (biznes):
Na podstawie artykułu: "Magix" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy