Maria Holic


Maria Holic w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Maria†Holic (jap. まりあ†ほりっく Maria Horikku) – seinen manga stworzona przez Minari Endō. Ukazywała się w czasopiśmie Gekkan Comic Alive wydawnictwa Media factory.

W 2009 roku na podstawie mangi powstało 12-odcinkowe anime wyprodukowane przez studio Shaft. W 2011 roku powstała także druga seria anime.

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Kanako Miyamae właśnie przeniosła się do katolickiej szkoły dla dziewcząt – Ame no kisaki. Cierpi ona na androfobię, która ujawnia się w postaci wysypki po każdym kontakcie z mężczyzną, dlatego w nowym towarzystwie zamierza poszukać sobie dziewczyny. Pierwszą osobą, którą poznaje jest Mariya – najlepsza uczennica z klasy niżej, która wydaje się być idealną kandydatką na partnerkę.

Postacie | edytuj kod

  • Kanako Miyamae (jap. 宮前かなこ Miyamae Kanako) – Ma zamiar pójść śladami swojej zmarłej matki i znaleźć z tej szkole miłość swojego życia. Z tą różnicą, że nie będzie szukać wśród nauczycieli, tylko wśród innych uczennic. Mizoandryczka reagująca wysypką i histerią na obecność mężczyzn. Często fantazjuje na temat swoich koleżanek z klasy. Maria zmusza ją do zamieszkania w jednym pokoju, by ta nie mogła nikomu zdradzić jej tajemnicy.
Seiyū: Asami Sanada
  • Maria Shidō (jap. 祇堂 鞠也 Shidō Mariya) – Na pierwszy rzut oka piękna i sympatyczna wnuczka założyciela szkoły z najlepszymi ocenami. W rzeczywistości wyrachowany i sadystyczny chłopiec, który wciąż inwigiluje i gnębi Kanako, by ta nie mogła wyjawić jego płci. Wciąż podkreśla, że nie jest transwestytą, a przebranie ma mu pomóc w rywalizacja ze swoją bliźniaczą siostrą chodzącą do męskiej szkoły – Shizu. Czyja płeć nie zostanie odkryta przez ucznia którejś ze szkół, ten zostanie w przyszłości ich dyrektorem. Maria miał tyle szczęścia, że Kanako poznała tajemnice, gdy nie była jeszcze na liście studentów.
Seiyū: Yū Kobayashi
  • Matsurika Shinōji (jap. 汐王寺茉莉花 Shinōji Matsurika) – Pokojówka Marii, mieszkająca z nią i Kanako w jednym pokoju. Zazwyczaj cicha i spokojna, ale jak się odezwie, są to zazwyczaj czyste złośliwości. Najczęściej obrywa Kanako, wysłuchując o sobie, że jest "Panią świnią", "Wieżą Eiffla" lub "Tokio Tower", co stanowi aluzję do jej wzrostu.
Seiyū: Marina Inoue
  • Kierowniczka akademika (jap. 寮長先生 Ryōcho sensei) – Niska kierowniczka akademika nr 2, do której należy nazywać "Kierowniczką", "szefem" lub "Bogiem". Ma kocie uszy, które wyglądają jak ozdoba, ale potrafi nimi poruszać. Akademika pilnuje wraz z Panem Yonakuni – jamnikiem z nadwagą.
Seiyū: Miyuki Sawashiro

Lista odcinków | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Maria Holic" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy