Mariana Iwanowa-Jewsiejewa


Marjana Ivanova-Jevsejeva w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Mariana Iwanowa-Jewsiejewa) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Marjana Ivanova-Jevsejeva (ros. Марьяна Иванова-Евсеева, Marjana Iwanowa-Jewsiejewa; ur. 1 września 1982) – łotewska działaczka społeczna i polityk rosyjskiego pochodzenia, od 2011 posłanka na Sejm XI kadencji.

Spis treści

Życiorys | edytuj kod

W 2003 ukończyła studia bakalarskie z dziedziny psychologii na Uniwersytecie Dyneburskim, w następnym roku magisterskie z tego obszaru na tej samej uczelni oraz z dziedziny przedsiębiorczości w Bałtyjskim Instytucie Rosyjskim. W 2007 została absolwentką studiów magisterskich z dziedziny administracji państwowej na Uniwersytecie Dyneburskim.

Podjęła pracę jako korespondentka pisma „Wiesti siegodnia” oraz specjalistka ds. młodzieży w Wydziale Młodzieży Urzędu Miejskiego w Dyneburgu. Była asystentką posła na Sejm Jānisa Urbanovičsa. W wyborach w 2011 uzyskała mandat posłanki na Sejm XI kadencji. Została jednym z pięciu przedstawicieli Dyneburga w nowym parlamencie[1][2]. W wyborach w 2014 uzyskała reelekcję z listy Socjaldemokratycznej Partii „Zgoda”.

Stała na czele związku zawodowego „Mūsu spēks”[3]. Jest przewodniczącą stowarzyszenia „Piektais elements” („Piąty element”) oraz działaczką Związku Zawodowego „Latvijas Industriālas arodbiedrības”.

Przypisy | edytuj kod

  1. Депутаты-даугавпилчане будут работать в семи комиссиях Сейма, dinaburg.eu z 21 października 2011 (ros.)
  2. Великолепная пятерка от Даугавпилса, dinaburg.eu z 19 września 2011 (ros.)
  3. Марьяна Иванова-Евсеева покидает пост председателя профсоюза "Mūsu spēks", gorod.lv z 27 października 2009 (ros.)

Bibliografia | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Mariana Iwanowa-Jewsiejewa" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy