Marta Maruszczak


Marta Maruszczak w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Marta Maruszczak - polska dziennikarka i pisarka. Autorka kilkunastu książek popularnonaukowych dla młodych czytelników oraz poradników na temat psychologii, zdrowia, wychowania.

Z wykształcenia jest biologiem i antropologiem, studiowała także medycynę oraz zarządzanie zasobami ludzkimi. Przez 16 lat była związana z miesięcznikiem "Twoje Dziecko", w którym pełniła funkcję redaktor naczelnej, a następnie była redaktor naczelną miesięcznika "Mam Dziecko". Została uhonorowana prestiżowym tytułem „Dziennikarz Medyczny Roku 2016” w konkursie organizowanym przez stowarzyszenie „Dziennikarze dla Zdrowia” [1]

Autorka ponad 1500 artykułów prasowych publikowanych zarówno w magazynach naukowych („Przegląd Epidemiologiczny”; „Zeszyty antropologiczne”), jak i popularnonaukowych (np. „Problemy”; „Wiedza i Życie”; „MediSense”; „Świat Zdrowia”) oraz w tytułach przeznaczonych dla szerokiej rzeszy czytelników (np.  „Twoje Dziecko”, „Mam Dziecko”, „Cogito”; „Uroda”; „Claudia”; „Kobieta i Styl”; „Skarb”) oraz na portalu zdrowie.gazeta.pl/zdrowie.

Opublikowała 28 pozycji książkowych, z których kilka przetłumaczono i wydano w Chinach, Rosji, Hiszpanii, Belgii, Czechach, Słowacji i na Cyprze.

Książki | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Publicystki „Świata Lekarza” - Katarzyna Pinkosz i Marta Maruszczak Laureatkami Dwóch Prestiżowych Nagród Dziennikarskich! - Świat Lekarza, swiatlekarza.pl [dostęp 2017-11-25]  (pol.).
Na podstawie artykułu: "Marta Maruszczak" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy