Martina Trevisan


Martina Trevisan w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Martina Trevisan (ur. 3 listopada 1993) – włoska tenisistka, reprezentantka kraju w rozgrywkach Pucharu Federacji. Jej bratem jest tenisista Matteo Trevisan.

Spis treści

Kariera tenisowa | edytuj kod

W rozgrywkach juniorskich Trevisan osiągnęła półfinały wielkoszlemowych French Open i Wimbledonu w 2009 roku w konkurencji gry podwójnej dziewcząt.

W rozgrywkach zawodowych zadebiutowała w czerwcu 2008 roku, w turnieju ITF we włoskim Turynie.

W 2017 roku zadebiutowała w zawodach rangi WTA Tour, osiągając ćwierćfinał gry podwójnej w Rzymie razem z partnerującą jej Sarą Errani, występując tam dzięki dzikiej karcie. W tym samym roku przeszła przez eliminacje turnieju w Gstaad, tym samym zadebiutowała w zawodach singlowych rangi WTA Tour.

W rozgrywkach Pucharu Federacji zadebiutowała podczas przegranej konfrontacji Grupy Światowej II przeciw Słowacji w 2017 roku. Swoje spotkanie deblowe Trevisan jednak wygrała.

Najwyżej klasyfikowana w rankingu gry pojedynczej była na 144. miejscu podczas notowania 21 sierpnia 2017 roku. W zestawieniu gry podwójnej 22 maja 2017 roku znajdowała się na 288. pozycji. Zwyciężyła łącznie w dziewięciu turniejach rangi ITF w grze pojedynczej i w dwóch turniejach w grze podwójnej.

Wygrane turnieje rangi ITF | edytuj kod

Gra pojedyncza | edytuj kod

Gra podwójna | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Martina Trevisan" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy