Marvin Camel


Marvin Camel w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Marvin Camel (ur. 24 grudnia 1951 w Ronan) − amerykański bokser, jest Indianinem z plemienia Flathead w północno-zachodniej Montanie. Były mistrz federacji WBC oraz IBF w wadze junior ciężkiej.

Spis treści

Kariera zawodowa | edytuj kod

31 marca 1980 Marvin Camel pokonał w rewanżowej walce Mate Parlova (w pierwszym pojedynku padł remis) i zdobył pas WBC w nowo powstałej kategorii junior ciężkiej stając się pierwszym mistrzem tej kategorii wagowej. Stracił go już w pierwszej obronie z Portorykańczykiem Carlosem De Leónem. 13 grudnia 1983 sięgnął po pas IBF stając się pierwszym pięściarzem wagi junior ciężkiej który zdobył pasy dwóch federacji. Pas IBF stracił również w pierwszej obronie w pojedynku z Lee Roy Myrphym.

Wyróżnienia | edytuj kod

W 2006 roku w 44-tej konwencji World Boxing Council prezydent WBC Jose Sulaiman nadał mu status honorowego mistrza.

Ciekawostki | edytuj kod

Marvin Camel był nie tylko pierwszym w historii mistrzem kategorii junior ciężkiej oraz pierwszym mistrzem federacji WBC i IBF czy pierwszym pięściarzem który zdobył dwa pasy mistrzowskie w tej kategorii wagowej ale jest też pierwszym leworęcznym mistrzem w tym przedziale wagowym.

Po zakończeniu kariery bokserskiej w 1990 roku Marvin przeniósł się do Tavares na Florydzie gdzie otworzył szkołę bokserską o nazwie The Unique boxing club która działa do dziś[1]

Przypisy | edytuj kod

  1. WHERE IS MARVIN CAMEL NOW? (ang.). kulr8.com.

Zobacz też | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Marvin Camel" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy