Mateusz Jakubiec


Mateusz Jakubiec w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mateusz Jakubiec (ur. 7 lutego 1993 w Mikołowie) – polski aktor musicalowy i piosenkarz. Od 2012 związany z teatrem Studio Buffo.

Życiorys | edytuj kod

W 2012 ukończył III Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego w Chorzowie, gdzie zrealizował kilka spektakli, w tym jeden autorski, za który został uhonorowany Grand Prix XXII Festiwalu Teatralnego w Chorzowie[1].

Epizodycznie zagrał w kilku serialach i reklamach. W 2012 dołączył do obsady teatru Studio Buffo, gdzie występuje m.in. w musicalach Metro oraz Romeo i Julia, w którym gra rolę tytułową[2]. W tym samym roku został uczestnikiem trzeciej edycji programu Bitwa na głosy, śpiewając w drużynie Piotra Rubika[3]. Grupa odpadła w siódmym odcinku, zajmując 4. miejsce.

W 2015 został jednym z wokalistów boysbandu NEO. Wiosną telewizja Polsat wyemitowała trzecią edycję programu Twoja twarz brzmi znajomo z udziałem Jakubca[4]. Za wygraną siódmego odcinka otrzymał czek w wysokości 10 tys. zł., który przeznaczył na rzecz stowarzyszenia „Uśmiech”[5]. Ostatecznie zajął 5. miejsce.

Od 2016 prowadzi własny kanał JaJakubiec w serwisie YouTube. Jego parodia Magdy Gessler zyskała dużą popularność w sieci. W 2018 zagrał Gustawa Poleskiego w widowisku Wolność we krwi realizowanym dla TVP.

Spektakle w teatrze Studio Buffo | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Studio Buffo (pol.). studiobuffo.com.pl. [dostęp 2016-01-09].
  2. Iza Sykut: Romeo odmieniony, czyli „nowa” postać w musicalu „Romeo i Julia” [recenzja (pol.). medialnypolon.edu.pl. [dostęp 2016-01-09].
  3. Ola Szatan: Mateusz Jakubiec z Mikołowa jest jednym z filarów "warszawskiej" drużyny w "Bitwie na głosy" (pol.). mikolow.naszemiasto.pl. [dostęp 2016-01-09].
  4. Uczestnicy trzeciej edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" (pol.). party.pl. [dostęp 2016-01-09].
  5. "Twoja Twarz Brzmi Znajomo": Świetny Matti Jakubiec (pol.). film.interia.pl. [dostęp 2015-04-18].
Na podstawie artykułu: "Mateusz Jakubiec" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy