Matt Montgomery


Piggy D. w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Matt Montgomery) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Matt Montgomery, znany lepiej jako Piggy D. (ur. 16 listopada 1975 w Hudson) – amerykański muzyk rockowy, popularność zyskał dzięki zespołowi Wednesday 13, w którym był gitarzystą w latach 2005-2006. Od 2006 r. gra na basie w zespole Rob Zombie.

Piggy D. grą na gitarze zainteresował się w wieku 11 lat. Wpływ na to mieli jego rodzice, którzy byli muzykami. W młodości słuchał takich zespołów jak KISS i Mötley Crüe.

Kariera | edytuj kod

Na początku Piggy grał na gitarze w zespole AMEN. Popularność zyskał jednak dzięki zespołowi Wednesday 13, w którym był gitarzystą w latach 2005-2006. Z grupą wydał płytę Transylvania 90210: Songs Of Death, Dying And The Dead. Przed wydaniem następnego albumu (Fang Bang) dołączył do zespołu Rob Zombie, jako basista (zastąpił Roba Nicholsona). Oprócz gry w zespole Rob Zombie, Piggy zajmuje się m.in. fotografowaniem i projektowaniem. Wyreżyserował 10-minutowy filmik "Along Came a Spider: the Movie" dla Alice'a Coopera. Filmik zawierał trzy piosenki z nowego albumu Alice'a Coopera: "Vengeance is Mine", "(In Touch with Your) Feminine Side" i "Killed by Love". Piggy jest też autorem okładki płyty i plakatu promującego album. Ponadto współpracował z Johnem 5 przy jego solowym albumie The Devil Knows My Name (2006).

Dyskografia | edytuj kod

Wednesday 13

John 5

Rob Zombie

The Haxans

  • 2017: Party Monsters

Solo

  • 2007: The Evacuation Plan
  • My Own Private Radio
Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Matt Montgomery" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy