Miasto zaginionych dzieci


Miasto zaginionych dzieci w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Miasto zaginionych dziecifilm fantastyczny produkcji francusko-hiszpańsko-niemieckiej wyreżyserowany wspólnie przez Jean-Pierre’a Jeuneta (który jest również współautorem scenariusza) oraz Marca Caro. Jedną z głównych ról gra amerykański aktor Ron Perlman. Film zdobył Césara 1996 za scenografię.

Opis fabuły | edytuj kod

Akcja rozgrywa się na środku morza, na platformie położonej na starym polu minowym. Mieszka tam rodzina, którą sobie stworzył pewien szalony naukowiec (Dominique Pinon - jedna z ról) nie mogący znieść samotności. Niestety eksperyment nie powiódł się. Jego żona - Mademoiselle Bismuth - okazała się karłem (Mireille Mossé), młodsi synowie - klony, których Oryginałem jest on sam (Dominique Pinon - kolejne role) - nagle zasypiają w najmniej oczekiwanych momentach, a najstarszy z rodzeństwa - Krank (Daniel Emilfork) cierpi na niespotykaną przypadłość - brak marzeń sennych w czasie snu, co sprawia, że bardzo szybko się starzeje. Po wygnaniu przez rodzinę ich „stwórcy”, zdesperowany Krank, chcąc za wszelką cenę zacząć śnić, porywa co jakiś czas dzieci z pobliskiego portu i podłącza je do maszyny kradnącej ludzkie marzenia senne.

Jednak na poszukiwanie jednego z porwanych dzieci rusza One (Ron Perlman), któremu towarzyszy mała Miette (Judith Vittet). Porwano mu jego przybranego brata - Denree (Joseph Lucien).

Obsada | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Miasto zaginionych dzieci" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy