Michael Pinnella


Michael Pinnella w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Michael Pinnella (ur. 29 sierpnia 1969 w New Jersey[1]) – klawiszowiec, najbardziej znany z zespołu Symphony X[2]. W 2004 roku wydał również własny album, który jest mieszanką muzyki poważnej oraz rocka progresywnegoEnter by the Twelfth Gate.

Spis treści

Życiorys | edytuj kod

Pinnella od urodzenia był zachęcany do zainteresowania się muzyką. W wieku 4 lat zaczął pobierać lekcje nauki gry na pianinie. Na jego grę wpływała twórczość takich kompozytorów jak Mozart, Beethoven, Chopin czy Bach.

W wieku 11 lat zabrał się do grania na poważnie. Niedługo potem będąc zafascynowanym przez Yngwie'a Malmsteen'a poprosił rodziców o zakup keyboardu. Jego studia również były ściśle powiązane z graniem na instrumentach klawiszowych. W czasie studiów kolejnymi inspiracjami Pinnelli stały się zespoły rocka progresywnego z lat 70. (Emerson, Lake and Palmer, Deep Purple) i 80. (Black Sabbath, Dio, Ozzy Osbourne).

Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę jako nauczyciel gry na instrumentach klawiszowych w sklepie muzycznym. Jednym z nauczycieli w tym sklepie był Michael Romeo z Symphony X. W 1994 dostał się do zespołu jako klawiszowiec.

W czasie pomiędzy trasami koncertowymi i nagraniami pracuje w Guitar Center w East Brunswick, NJ. Jest chrześcijaninem i gra na organach w kościele.

Sprzęt | edytuj kod

Michael Pinnella używa:

Dyskografia | edytuj kod

Albumy Solowe

Z Symphony X

Przypisy | edytuj kod

  1. Michael Pinnella - Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives, www.metal-archives.com [dostęp 2017-11-25] .
  2. Symphony X - Encyclopaedia Metallum: The Metal Archives, www.metal-archives.com [dostęp 2017-11-25] .
Na podstawie artykułu: "Michael Pinnella" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy