Misja w czasie


Misja w czasie w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Misja w czasie (oryg. Seven Days) – amerykańsko–kanadyjski serial telewizyjny, oryginalnie emitowany w latach 19982001 przez stację UPN. W Polsce serial ukazał się na antenie stacji Polsat.

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Prześladowany przez CIA były członek oddziałów specjalnych, chrononauta Frank Parker (LaPaglia), zostaje wyposażony w najnowocześniejszą aparaturę, która umożliwia podróż w czasie. Dzięki tym zdobyczom techniki, może się przenosić w przeszłość i zapobiegać katastrofom, które wstrząsnęły życiem na Ziemi. Jego misja w czasie może maksymalnie trwać siedem dni.

Wszystko zaczyna się, gdy byli agenci radzieckiego wywiadu KGB wysadzają nad Białym Domem w Waszyngtonie samolot wyładowany materiałami wybuchowymi. W wyniku eksplozji giną prezydenci Stanów Zjednoczonych i Rosji, prowadzący w tym czasie rozmowy na szczycie. Jednocześnie w tajnej bazie wojskowej na pustyni Nevada dobiegają końca badania nad znalezionym w Roswell w roku 1947 urządzeniem, umożliwiającym podróże w czasie: zwanym Chronosphere. W ośrodku pracują: Nate Ramsey, były agent FBI – Dana MacMillian, były oficer marynarki wojennej, komandor Craig Donovan i radziecka uczona, która przeszła na stronę Amerykanów – Olga Vukavitch. Ponadto w badaniach uczestniczy Isaac Mentnor, który wcześniej pracował nad programem Projekt Manhattan, dotyczącym budowy pierwszej amerykańskiej bomby atomowej.

Każdy odcinek serialu rozpoczyna się następującym cytatem, wypowiadanym przez głównego bohatera: Chcielibyście ponownie przeżyć ubiegły tydzień? Ja robię to cały czas. W ramach tajnego projektu rządowego, cofam się w czasie. Kiedy coś nawali, skaczę w przeszłość, żeby to naprawić. Niestety, mogę się cofać tylko o siedem dni.

Obsada | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Seven Days - IMDb. [dostęp 2021-02-27].
  2. Seven Days. Jonathan LaPaglia, Don Franklin, Justina Vail, Nick Searcy Paramount Network Television Productions. 1998-10-07. [dostęp 2021-02-27].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Misja w czasie" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy