Nadine Hildebrand


Nadine Hildebrand w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Nadine Hildebrand w 2014

Nadine Hildebrand (ur. 20 września 1987 w Stuttgarcie) – niemiecka lekkoatletka specjalizująca się w biegach płotkarskich.

Jej pierwszą międzynarodową imprezą mistrzowską były mistrzostwa Europy juniorów w Kownie, na których zajęła 6. miejsce w biegu na 100 metrów przez płotki (2005). Półfinalistka juniorskich mistrzostw świata (2006) oraz młodzieżowego czempionatu Europy (2007). W 2009 była szósta na halowych mistrzostwach Starego Kontynentu. Rok później zajęła 8. lokatę podczas mistrzostw Europy w Barcelonie. W latach 2011–2013 dwukrotnie odnotowała półfinał halowych mistrzostw Europy. W 2013 odpadła w tej samej fazie rywalizacji podczas mistrzostw świata w Moskwie. Siódma zawodniczka halowych mistrzostw świata w Sopocie (2014). W tym samym roku zajęła 6. miejsce na europejskim czempionacie w Zurychu. Podczas rozgrywanych w Amsterdamie (2016) mistrzostw Europy zawodniczka dotarła do półfinału biegu na 100 metrów przez płotki.

Wielokrotna złota medalistka mistrzostw Niemiec i reprezentantka kraju w drużynowym czempionacie Europy i w meczach międzypaństwowych.

Osiągnięcia | edytuj kod

Rekordy życiowe | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Nadine Hildebrand" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy