New Star Soccer (seria)


New Star Soccer (seria) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

New Star Soccer (NSS) – komputerowa gra sportowa o tematyce piłki nożnej, napisana przez Simona Reada i wydana przez New Star Games. Jest systematycznie wznawiana od 2002 roku; ostatnia jej wersja pod nazwą New Star Soccer 5 ukazała się w 2011 roku.

Zadaniem gracza w New Star Soccer jest kierowanie poczynaniami piłkarza, którego celem jest osiągnięcie jak największych sukcesów w zawodowej piłce nożnej. Aby to osiągnąć, piłkarz ten musi poprawiać swoje umiejętności i umieć je wykorzystać podczas rozgrywania meczów (w trzeciej części gry wprowadzono widok dwuwymiarowy, natomiast w czwartej części widok trójwymiarowy); dobra gra zaowocuje poparciem trenera, kolegów z drużyny oraz kibiców. Gracz może również decydować, czy być postacią medialną, co w znacznej mierze przyczyni się do pozyskania sponsorów. Musi pamiętać również o utrzymaniu dobrych stosunków w życiu prywatnym[1].

New Star Soccer ze względu na swoją oryginalność zdobyła w 2005 roku nagrodę portalu GameTunnel dla najlepszej gry sportowej roku, pojawiła się też na Independent Games Festival w 2007 roku[2].

Przypisy | edytuj kod

  1. Tom Bramwell: App of the Day: New Star Soccer (ang.). Eurogamer, 2012-05-16. [dostęp 2013-06-05].
  2. Alistair Wallis: Road To The IGF: New Star Games' Simon Read (New Star Soccer 3) (ang.). Gamasutra, 2006-11-05. [dostęp 2013-06-05].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "New Star Soccer (seria)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy