Olaria AC Rio de Janeiro


Olaria AC w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z Olaria AC Rio de Janeiro) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Olaria Atlético Clubebrazylijski klub piłkarski z siedzibą w mieście Rio de Janeiro, w dzielnicy Olaria.

Spis treści

Osiągnięcia | edytuj kod

Historia | edytuj kod

Klub założony został 1 lipca 1915 roku pod nazwą Japonês Futebol Clube, jednak jeszcze w tym samym roku kierujący klubem Calorino Martins Arantes zmienił nazwę na Olaria Atlético Clube, licząc na to, że klub nawiązujący nazwą do dzielnicy, w której ma siedzibę, przyciągnie do siebie większą rzeszę kibiców.

W 1974 roku drużyna wzięła udział w rozgrywkach pierwszej ligi brazylijskiej (Campeonato Brasileiro Série A) zajmując 28 miejsce. W 1981 roku klub wygrał trzecią ligę brazylijską (Campeonato Brasileiro Série C), znaną też pod nazwą Taça de Bronze (Brązowy Puchar). W finale zespół pokonał klub Santo Amaro ze stanu Pernambuco. W 1983 roku drużyna wygrała drugą ligę stanu Rio de Janeiro (Campeonato Carioca) i awansowała do pierwszej ligi. W 2003 roku zespół znów zagrał w trzeciej lidze brazylijskiej, jednak tym razem wyeliminowana została w trzeciej rundzie przez klub Cabofriense.

Byli znani piłkarze | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Romário zaczynał w Olarii - Oficjalna strona klubu (dostęp: 23 czerwca 2006)

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Olaria AC Rio de Janeiro" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy