Personal Depeche


Personal Depeche w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Personal Depeche (Belarusian Tribute to Depeche Mode) – składanka utworów Depeche Mode w wykonaniu białoruskich muzyków. Została opublikowana w dwóch wydaniach w grudniu 2002[1] oraz w grudniu 2003[2].

Spis treści

Historia | edytuj kod

Pomysłodawcą albumu był miński DJ Adam Starpowicz, któremu pomagali Rusłan Makarau i Andrej Chaładziński. W 2001 roku rozpoczęły się prace nad projektem – poszukiwania sponsorów oraz rozmowy ze studiami i właścicielami praw autorskich do piosenek. W efekcie projekt sfinansowała firma Philips[3], a koncern EMI Publishing wydał licencję na nagranie białoruskiego tribute albumu.

Twórcy dołożyli starań, aby w nagraniach wzięły udział zespoły znane, doświadczone oraz różnorodne stylowo. Jedynym warunkiem było niezagubienie własnego brzmienia w wykonywanych utworach. Na albumie można usłyszeć dziewiętnastu wykonawców, którzy nagrali piosenki w trzech językach (białoruskim, rosyjskim i angielskim) oraz w wersjach instrumentalnych. Nagrania odbywały się w trzech studiach naraz i trwały od stycznia do marca 2002 roku. Nie doszło do zapowiadanej prezentacji albumu.

Personal Depeche został najlepiej sprzedającą się białoruską składanką. Na wiosnę 2003 roku wyszedł singel z utworem „Enjoy the silence” w wykonaniu zespołu Krama oraz czterema remiksami. W grudniu wydana została edycja na rynek rosyjski – do piętnastu piosenek dodano dwie w wykonaniu Kramy oraz jedną zespołu Logika Metro[4][5].

Lista utworów | edytuj kod

Personal Depeche | edytuj kod

Enjoy the silence (singel) | edytuj kod

Uwagi | edytuj kod

  1. czas trwania drugiej wersji albumu

Przypisy | edytuj kod

  1. Various - Personal Depeche. Belarusian DM Tribute, Discogs [dostęp 2017-09-06]  (ang.).
  2. Various - Personal Depeche. Belarusian DM Tribute. Second Edition, Discogs [dostęp 2017-09-06]  (ang.).
  3. Прэс-рэліз - tribute.depechemode.by, tribute.depechemode.by [dostęp 2017-09-06] .
  4. Змест - tribute.depechemode.by, tribute.depechemode.by [dostęp 2017-09-06] .
  5. Дмитрий Безкоровайный: ДОПОЛНЕННЫЙ "PERSONAL DEPECHE" (ros.). W: West Records [on-line]. mpby.ru Tuzin.fm, 2003-12-07. [dostęp 2019-11-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-11-17)].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Personal Depeche" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy