Peter Okhello


Peter Okhello w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Peter Okhello (ur. 19 czerwca 1972 roku w Kampali) − bokser wagi ciężkiej z Ugandy.

Jako zawodnik amatorski Okhello był mistrzem Ugandy. W 1997 roku przeszedł na zawodowstwo. Pierwszą walkę stoczył w Japonii. W swojej piątej walce zaliczył pierwszą porażkę, z Toakipa Tasefą. Po następnej przegranej z Kali Meehanem, miał półtoraroczną przerwę w boksowaniu.

Na ring powrócił w lutym 2001 roku. Pokonał kolejno sześciu słabszych rywali. W swojej pierwszej, i jak dotychczas jedynej, walce w Stanach Zjednoczonych przegrał zdecydowanie na punkty z Imamu Mayfieldem. Powrócił do Japonii, gdzie wygrał kolejnych sześć walk.

W czerwcu 2005 roku ponownie podjął próbę zaistnienia poza Japonią. W walce w niemieckim Kempten (Allgäu) przegrał na punkty z Sinan Samil Samem, chociaż był bliski zwycięstwa powalając w dwunastej rundzie rywala na deski. Turek zdołał się jednak podnieść i wytrzymać do końca walki.

Okhello ponownie wrócił do Japonii, gdzie wygrał swój drugi pojedynek z Bobem Miroviciem. Po tej walce dosyć niespodziewanie dostał szansę walki o mistrzostwo świata organizacji WBC z Olegiem Maskajewem, dla którego była to pierwsza obrona mistrzowskiego pasa. 10 grudnia 2006 roku Rosjanin wygrał z Okhello na punkty po bardzo jednostronnym widowisku.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Peter Okhello" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy