Pomerania Curling Cup


Pomerania Curling Cup w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pomerania Curling Cup – organizowany corocznie w latach 2014–2018 turniej towarzyski w curlingu (bonspiel), rozgrywany w Gdańsku w hali Olivia. Turniej korzystał z systemu szwajcarskiego, z dodatkową kolejką meczów dla najlepszych drużyn i finałem zamkniętym. Dopuszczone były składy mieszane oraz drużyny grające na wózkach. Równolegle z turniejem głównym rozgrywane były zawody dla juniorów pod nazwą Pomerania Juniors.

Pierwsze turnieje curlingowe w Trójmieście zorganizowano w 2007 i 2009 roku na sopockim molo. W obu tych rozgrywkach triumfowali zawodnicy Sopot Curling Club Wa ku'ta. Pierwszy turniej pod dachem odbył się w dniach 27–29 kwietnia 2012 roku pod nazwą Turniej o Puchar Prezydenta Sopotu (Sopot Mayor's Cup)[1]. W stawce 24 drużyn triumfowali Szwajcarzy z Team Vögtli (Curling Club Biel), przed gospodarzami z drużyny Cantingas de Santa Wa ku'ta i duńskim zespołem medalistki mistrzostw świata Angeliny Jensen[2].

Z uwagi na problemy z dostępnością głównej tafli, w 2018 roku turniej ograniczony został do zaledwie sześciu drużyn. Od 2019 roku turnieju nie rozgrywa się.

Edycje zawodów | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. III Turniej o Puchar Prezydenta Sopotu w Curlingu, trojmiasto.pl [dostęp 2020-01-20]  (pol.).
  2. Szwajcarzy z Pucharem Prezydenta Sopotu, trojmiasto.pl, 14 maja 2012 [dostęp 2020-01-20]  (pol.).

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Pomerania Curling Cup" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy