PopMatters


PopMatters w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

PopMatters – międzynarodowy magazyn krytyki i analizy kulturalnej, zawierający recenzje, wywiady i eseje z takich dziedzin jak: muzyka, telewizja, filmy, książki, gry wideo, sport, teatr, sztuki wizualne, podróże i Internet.

Historia i profil | edytuj kod

PopMatters jest międzynarodowym magazynem krytyki i analizy kulturalnej, funkcjonującym od początku swojego istnienia jako niezależne przedsięwzięcie. Jest jednym z największych na świecie serwisów łączących pisma akademickie i popularne. Publikuje recenzje, wywiady i dogłębne eseje na tematy kulturalne w takich dziedzinach jak: muzyka, telewizja, filmy, książki, gry wideo, sport, teatr, sztuki wizualne, podróże i Internet[2].

Magazyn został założony w 1999 roku przez Sarah Zupko[3]. Urodzona w Milwaukee, wychowywała się w Denver i Chicago, mieszkała też w Londynie. Studia licencjackie odbyła na Uniwersytecie w Chicago. Studiowała muzykę, film, sztukę i dramat, a później historię. W 1995 roku otrzymała tytuł Master of Arts na Uniwersytecie Teksańskim w Austin. Gra na gitarze i pisze piosenki. Jest dyrektorem ds. Internetu w Tribune Media Services, jednej z głównych krajowych i międzynarodowych organizacji medialnych, w Chicago, Illinois. Oprócz tego na wydaje PopMatters. Magazyn miał w 2002 roku 250 000 czytelników miesięcznie, rekrutujących się ze świata akademickiego, przemysłu rozrywkowego, spośród czołowych przedstawicieli popkultury i zwykłych konsumentów[4].

Przypisy | edytuj kod

  1. popmatters.com Competitive Analysis, Marketing Mix and Traffic (ang.). alexa.com. [dostęp 2021-04-15].
  2. PopMatters: Mission | PopMatters (ang.). www.popmatters.com. [dostęp 2021-04-15].
  3. Sean Gandert: PopMatters: Pop culture criticism with an academic bent (ang.). www.cjr.org. [dostęp 2021-04-15].
  4. Barbara Flaska: Why Pop Matters: Interview with Sarah Zupko (ang.). rockcritics.com. [dostęp 2021-04-15].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "PopMatters" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy