Portal:Pomorze Zachodnie


Portal:Pomorze Zachodnie w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

 < Portale < Geografia < Europa < Polska < Pomorze Zachodnie

Pomorze Zachodnie w polskojęzycznej Wikipedii

 • Ta strona to portal dla wikipedystów oraz wszystkich osób zainteresowanych historią i kulturą Pomorza Zachodniego, krainy historycznej na terenie Polski i Niemiec.
 • Portal poprawia dostęp oraz pomoc w rozwoju artykułów związanych z tą tematyką. Ma również za zadanie ułatwić autorom i czytelnikom dostęp do ważnych artykułów z tej dziedziny. Można tutaj znaleźć linki do ciekawie i dokładnie opisanych tematów.
 • Aktualnie mamy ponad ...nowych... artykułów związanych z Pomorzem Zachodnim.

Więcej informacji o regionie... >>

Zapraszamy do redagowania portalu.

Ważne informacje


Jeżeli masz jakieś pytania lub sugestie związane z Pomorzem lub samym Portalem Pomorze Zachodnie napisz je na stronie dyskusji.

Będziemy wdzięczni za Twoją pomoc w rozwijaniu portalu. Po prostu naciśnij "" przy każdym z działów tego portalu - to da Ci możliwość bezpośredniej edycji hasła.

Wyróżniony artykuł

Stargard (niem. Stargard in Pommern, Stargard an der Ihna, pom. Stôrgard, łac. Stargardia), do końca 2015 roku Stargard Szczecińskimiasto i gmina w województwie zachodniopomorskim, w powiecie stargardzkim, na Równinie Pyrzycko-Stargardzkiej, nad Iną, trzeci ośrodek miejski województwa (pod względem liczby ludności). W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa szczecińskiego. Początki istnienia stałych osad ludzkich sięgają VI wieku jest jednym z najstarszych miast Polski. Najstarsze (obok Szczecina) miasto na Pomorzu – prawa miejskie uzyskało w 1243. Rozwojowi osady sprzyjało położenie przy krzyżujących się szlakach handlowych, prowadzących z Santoka do Wolina i ze Szczecina do Kołobrzegu...

Czytaj więcej >>...

Wyróżniona grafika

Rynek Sienny w Szczecinie

Zobacz i czytaj więcej >>...

Wydarzenia

Kultura i sport

Muzyka:

Teatry, kina, muzea:

Literatura:

Kluby sportowe:

Sportowcy:

Gospodarka

Gospodarka Pomorza Zachodniego jest nierozerwalnie związana z morzem. W regionie dominują takie gałęzie przemysłu jak rybołówstwo i przemysł stoczniowy, a także przemysł spożywczy, przetwórczy i chemiczny. Jednym z większych źródeł dochodu regionu jest również turystyka - do takich miejscowości jak Kołobrzeg, Ustka, Łeba czy Międzyzdroje co roku przybywa wielu turystów z całej Polski i Europy.

Do zrobienia

Ten wikiportal potrzebuje twojej pomocy w następujących zadaniach:

 • do zrobienia:
aleja Wojska Polskiego w Szczecinie, gospodarka Pomorza, historia Koszalina, Księstwo Szczecińskie, Księstwo Wołogoskie, Księstwo Zachodniopomorskie, Park Natury Rügen, Vorpommersche Boddenlandschaft, Flaga Prowincji Pomorze, Szczecińskie fortyfikacje, Pomorze Środkowe, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, Zachodniopomorski Szlak Żeglarski
 • do poszerzenia:
Bogusław III, Racibor II, Arboretum w Glinnej, Ogród Dendrologiczny w Przelewicach, Barth (Bardo), Bogusław II, Bogusław IV, Chojna, Demmin (Dymin), Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, Koszalin, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Obwodnica zachodnia Szczecina, Herb Prowincji Pomorze, Pomorze (prowincja), Pomorze Przednie, Pomorze Tylne, Pomorze Zachodnie, rejencja stralsundzka, Sławno, Spichlerz Richtera, Sydonia von Borck, Most im. Pionierów Miasta Szczecina, Obwodnica śródmiejska Szczecina, Park im. Stefana Żeromskiego w Szczecinie, Puszcza Wkrzańska, Łarpia Sail Festival, Polickie Dni Muzyki „Cecyliada”, Szlak wodny Berlin–Szczecin–Bałtyk
 • do poszerzenia do artykułu medalowego:
Grupa pomorska języków lechickich, Koszalin, Szczecin, Rewal (gmina), Wolgast, powiat gryficki, Połczyn-Zdrój, Kaplica gotycka w Policach, Lapidarium Polickie, Port morski Police

Z najnowszych artykułów

Czy wiesz...

Geografia regionu

Regiony administracyjne:

Krainy geograficzne:

Największe miasta:

Atrakcje turystyczne:

Najdłuższe rzeki:

Największe jeziora:

Parki narodowe i krajobrazowe:

Wskazówki dla edytujących

 • Ogólnie:
  • O edycji stron.
  • O formatowaniu tekstu.
  • Edytując artykuły pamiętaj o przypisywaniu im odpowiedniej kategorii. Na końcu artykułu wpisujesz [[Kategoria:jej nazwa]].
  • Na stronie artykułów z dziedziny umieszczaj ten szablon {{Portal|Pomorze Zachodnie}}
  • Jeśli chcesz pomóc w redagowaniu tego portalu zgłoś się na stronie dyskusji.
 • Czekamy na Ciebie!

 Zobacz także: Portal Szczecin i Portal Police
Na podstawie artykułu: "Portal:Pomorze Zachodnie" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy