Promyczek Dobra


Promyczek Dobra w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Promyczek Dobrakatolicki miesięcznik dla dzieci. Wydawany jest przez wydawnictwo diecezji tarnowskiej „Promyczek” z Nowego Sącza od 1991 r.

Pierwszy nakład miesięcznika wynosił 3000 egzemplarzy i miał 12 jednobarwnych stron formatu A5. W maju 1993 r. tytuł „Promyczek Dobra” zarejestrowano w Sądzie Wojewódzkim w Nowym Sączu. W lutym 1999 r. przez biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca zostało powołane wydawnictwo diecezji tarnowskiej „Promyczek”, które formalnie przejęło od parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu funkcję wydawcy. We wrześniu 2004 r. rozpoczęto współpracę z Siostrami Klaweriankami, które finansują druk „Echa Dzieciom” – bezpłatnego dodatku o tematyce misyjnej. We wrześniu 2006 r. miesięcznik rozpoczął współpracę z programem TVP „Ziarno”[1].

Obecnie miesięcznik ma postać 28 stronicowego czasopisma w oprawie zeszytowej formatu A4 w pełnym druku obustronnym. Nakład miesięcznika wynosi około 26 tysięcy egzemplarzy, który rozprowadzany jest głównie w diecezjach: tarnowskiej, rzeszowskiej, przemyskiej, krakowskiej, bielsko-żywieckiej i sosnowieckiej.

Przypisy | edytuj kod

  1. Historia miesięcznika. [dostęp 2015-10-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-10-04)].

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Promyczek Dobra" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy