Przypis (film)


Przypis (film) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest najnowsza wersja przejrzana, która została oznaczona 21 lip 2019. Od tego czasu wykonano 1 zmianę, która oczekuje na przejrzenie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Przypis (hebr. הערת שוליים) – dramat filmowy produkcji izraelskiej z 2011 roku w reżyserii Josefa Cedara, który także był autorem scenariusza. W rolach głównych wystąpili Szelomo Bar-Aba i Li’or Aszkenazi. Premiera obrazu odbyła się 2 czerwca 2011 roku.

Film zdobył 9 nagród Izraelskiej Akademii Filmowej (Ofiry) w kategorii Najlepszy film, Najlepszy aktor Szelomo Bar-Aba, Najlepszy aktor drugoplanowy Li’or Aszkenazi, Najlepszy reżyser Josef Cedar, Najlepsza scenografia Arad Sawat, Najlepsza ścieżka dźwiękowa Tuli Chen, Alex Claude i Israel David, Najlepsze zdjęcia Jaron Szarf, Najlepszy montaż Enat Glaser-Zarhin oraz Najlepszy scenariusz Josef Cedar[1]. Ponadto film uzyskał nominację do Nagrody Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny[1].

Przypis do 8 lipca 2012 r. zarobił 2 007 758 USD w Ameryce Północnej[2].

Spis treści

Fabuła | edytuj kod

Źródło[3].

Eli’ezer (Szelomo Bar-Aba) i Uri’el Szkolnik (Li’or Aszkenazi) to ojciec i syn. Prócz rodzinnych powiązań łączy ich wspólna praca na Uniwersytecie Hebrajskim, gdzie obaj są profesorami i rywalizują ze sobą. Kiedy dowiadują się, że Eli’ezer zostanie uhonorowany za swoją pracę, ich relacja się zmieni.

Obsada | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. a b Nagrody (pol.). filmweb.pl. [dostęp 2015-05-18].
  2. Footnote – Box Office (ang.). Box Office Mojo. [dostęp 2013-02-06].
  3. Opisy (pol.). filmweb.pl. [dostęp 2015-05-18].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Przypis (film)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy