Pseudonim ringowy


Pseudonim ringowy w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Pięściarz Nicky Cook z pseudonimem ringowym Cookie umieszczonym na spodenkach

Imię ringowe, pseudonim ringowypseudonim używany m.in. przez zawodowych zapaśników, a także pięściarzy, kick-boxerów oraz innych zawodników sportów walki w celu autopromocji. W wrestlingu imię ringowe używane jest jako „znak towarowy” do promowania tej dyscypliny[1].

W wrestlingu pseudonimy ringowe mają na celu nie tylko promocję zawodnika lub wskazanie jego gimmicku podczas prezentowanego show (np. Adam Bomb będący nawiązaniem do broni nuklearnej i energii atomowej czy The Undertaker odgrywający rolę „umarlakagrabarza[2]), ale często również ma na względzie ukrycie jego prawdziwej tożsamości przed fanami wrestlingu, a tym samym zachowania kayfabe w stanie nienaruszonym lub dlatego, że dany wrestler lub federacja wrestlingu może uważać prawdziwe imię zawodnika za nieatrakcyjne, nudne lub trudne do wymówienia podczas zapowiadania (np. Michael Shawn Hickenbottom)[3].

Użycie na świecie | edytuj kod

Zobacz też | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Wrestlers Real Names, deadwrestlers.net [dostęp 2017-11-26] .
  2. [1]
  3. What's In A Ring Name? A Look At WWE's Evolving Approach To Superstars' Names, wrestlinginc.com, [dostęp: 2020-12-15].
Na podstawie artykułu: "Pseudonim ringowy" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy