Radiostacja Roscoe


Radiostacja Roscoe w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Radiostacja Roscoe (org. Radio Free Roscoe) – kanadyjski serial dla młodzieży. Premiera serialu odbyła się 1 sierpnia 2003. Wcześniej był emitowany na ZigZap, a od 11 grudnia 2008 serial można oglądać na TVP2 (początkowo był emitowany w oryginalnej wersji językowej z napisami, ale z powodu zbyt niskiej oglądalności został anulowany przez nadawcę i zastąpiony tym z powstałym w 2004 roku dubbingiem).

Spis treści

Streszczenie | edytuj kod

Czwórka znudzonych nastolatków z Roscoe postanawia założyć własną rozgłośnię radiową. Siedziba znajduje się w opuszczonym magazynie na obrzeżach miasteczka.

Ponieważ radio jest nielegalne, licealiści występują anonimowo. Dzięki ciętemu językowi Lopeza, hitom sympatycznej Stokrotki, audycjom o rzeczach bliskich współczesnemu nastolatkowi oraz Travisowi, który zajmuje się sprawami technicznymi, odbiera telefony od słuchaczy i ogólnie podtrzymuje RR przy życiu, radio zdobywa serca słuchaczy i staje się bardzo popularne.

Jednak – jak u większości nastolatków, życie to również szkoła, pierwsze miłostki, rozczarowania itp. Przez trzy serie „Radiostacji” poznajemy burzliwe życie Travisa Stronga, którego praca rodziców zmusza do ciągłych przeprowadzek. Młody Strong (w radiu pod pseudonimem Smok), podróżował po krajach Wschodu, studiując wnikliwie filozofię, poznając tajniki sztuk walki i jeżdżąc na desce po Chińskim Murze.W Roscoe zawrócił w głowie trzem zupełnie różniącym się od siebie dziewczynom: Audrey, rockowej wokalistce Lily Rendall oraz żywiołowej Parker Haynes. Travis jest najbardziej tajemniczą postacią w serialu.

Kobiecy głos w Radiostacji to Lily Rendall, radiowa Stokrotka. Swoje uczucia, myśli i opinie przekazuje w piosenkach. Od dziecka zna się z Rayem i Robbiem – pozostałymi prezenterami RR. Lily jest także liderką zespołu „Ziemia Niczyja”, który założyła z przyjaciółką Parker Haynes i Megan. Menadżerem jest Travis. Jest zakochana z wzajemnością w swoim przyjacielu od dziecka - Rayu, jednak obu stronom brak odwagi, by powiedzieć co do siebie czują. Kiedy w końcu Ray publicznie wyznał, że ją kocha, ona uznała, że mówiąc to w ten sposób narobił jej wstydu i powiedziała, że na kolejne wyznanie już za późno. Żałowała potem swoich słów i teraz ona próbowała powiedzieć Rayowi, że go kocha. Niestety z różnych względów nie udało jej się. Dzięki Lily przypadkowo Ray poznał swoją późniejszą dziewczynę - Grace. Kiedy Ray miał już dziewczynę Lily postanowiła, że przestanie o nim myśleć i będzie go traktować znowu jak tylko przyjaciela. Potem Lily była w krótkim związku ze swoim przyjacielem Travisem i później w jeszcze krótszym z Jacksonem. Kolejnym chłopakiem Lily był szkolny amant i mistrz w prawie każdej dziedzinie sportowej - River Pierce, z którym była dość długo. Zerwała z nim w ostatnim odcinku, kiedy to spostrzegła, że tak naprawdę nie zna go tak bardzo jak Raya, któremu to później wyznała. Lily i Ray się pocałowali i od tamtej pory są razem.

Ray Brennan to gapa z wielkim poczuciem humoru, który lubi się wywyższać i naśmiewać z innych, ale jednak ma dobre serce i często pomaga Lily, Robbiemu i Travisowi, któremu na początku nie ufał. Najlepszym przyjacielem Raya jest Robbie McGratt. Ray zakochuje się w swojej przyjaciółce Lily, której wiele razy próbuje powiedzieć, że ją kocha, ale zawsze wycofuje się w ostatniej chwili. Kiedy w końcu zdecydował jej się to powiedzieć, postanowił zrobić to w konkursie na Mistera Roscoe przed całą szkołą. Lily zaskoczona tym powiedziała mu, że nie chciała, żeby wyznał jej to w ten sposób, a na pytanie kolejne pytanie Raya, czy chciałaby być jego dziewczyną, odpowiedziała, że jest już na to za późno. Ray przypadkowo poznaje Grace, która zostaje jego dziewczyną. W końcu jednak Grace z nim zrywa, ponieważ ma przeczucie (trafne), że Ray wciąż kocha Lily. Pod koniec ostatniego odcinka Lily i Ray się całują i stają się parą.

Robbie McGratt, sympatyczny nastolatek z afro na głowie, najlepszy przyjaciel Raya Brennana. Robbie zakochany jest w snobistycznej Kim Carlisle, prezenterce radia Cougar. W obawie przed niezrozumieniem, nie wyjawia przyjaciołom swych uczuć. Jednak Lily odkrywa jego sekret. Robbie swym urokiem osobistym zdobywa serce Kim, oraz przychylność jej wymagającego ojca. Robbie jest najbardziej wytrwałym członkiem ekipy RR. Kilka razy zdarzyło się, że reszta, pokłócona lub zmęczona, zostawia Robbiego na lodzie. McGratt niezbyt lubi Rivera Piercea i jako pierwszy odkrywa, że Pierce to kłamca i oszust.

Ciekawostki | edytuj kod

 • Nazwa zespołu Lily – Ziemia niczyja, ze względów językowych nie została do końca dobrze przetłumaczona. Wystarczy uważniej posłuchać dialogu Lily z Parker w oryginalnej wersji (Lily żaliła się Parker, że nigdy nie będzie miała chłopaka, a jej przyjaciółka odpowiedziała, że przyzwyczai się do życia w No mans land [krainie bez facetów]).
 • Serialowy brat Raya Tim jest w rzeczywistości jego rodzonym bratem. Co dziwniejsze Tim to tak naprawdę Ray Mukkadam.
 • Piosenkę tytułową wykonała kanadyjska piosenkarka Skye Sweetnam.

Serialowe pary | edytuj kod

 • Lily Randall i Ray Brennan
 • Parker Haynes i Travis Strong
 • Kim Carlise i Robbie McGrath
 • Lily Randall i Jackson Torrence
 • Audrey Quinlan i Travis Strong
 • Grace Satern i Ray Brennan
 • Lily Randall i Travis Strong
 • Lily Randall i River Pierce
 • Bridget i Travis Strong
 • Blaire Hall i Robbie McGrath
 • Judy Douglas i Robbie McGrath
 • Veronica i Ray Brennan

Obsada | edytuj kod

Obsada drugoplanowa | edytuj kod

Wersja polska | edytuj kod

Wersja polska: Master Film na zlecenie MiniMaxa (odc. 1-26) / ZigZapa (odc. 27-52)
Reżyseria:

Dialogi:

Dźwięk:

Montaż:

Kierownictwo produkcji:

Wystąpili:


Teksty piosenek: Andrzej Brzeski
Opracowanie muzyczne:

Spis odcinków | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Radiostacja Roscoe" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy