Raemon Sluiter


Raemon Sluiter w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Raemon Sluiter (ur. 13 kwietnia 1978 w Rotterdamie) − holenderski tenisista, reprezentant w Pucharze Davisa.

Spis treści

Kariera tenisowa | edytuj kod

Występując jeszcze w gronie juniorów, Sluiter zwyciężył w French Open 1995 w konkurencji gry podwójnej chłopców, w parze Peterem Wesselsem. Również z Wesselsem osiągnął finał młodzieżowego US Open 1995.

Karierę zawodową rozpoczął w 1996 roku, a zakończył w 2009 roku. W grze pojedynczej wygrał dziesięć turniejów rangi ATP Challenger Tour. W zawodach z cyklu ATP World Tour awansował do czterech finałów.

W grze podwójnej Holender zwyciężył w pięciu imprezach ATP Challenger Tour. Doszedł także do dwóch finałów kategorii ATP World Tour.

W latach 2001−2007 reprezentował Holandię w Pucharze Davisa. W 2001 roku miał znaczący wkład w awans reprezentacji do półfinału rozgrywek, dzięki zwycięstwom nad Juanem Carlosem Ferrero (Hiszpania) w I rundzie i Davidem Prinosilem (Niemcy) w ćwierćfinale. Rundę o awans do finału Holandia przegrała z Francją, a Sluiter poddał pierwszy mecz Arnaudowi Clémentowi przez kontuzję.

W rankingu singlowym Sluiter najwyżej był na 46. miejscu (24 lutego 2003), a w klasyfikacji deblowej na 97. pozycji (8 września 2003).

Finały w turniejach ATP World Tour | edytuj kod

Gra pojedyncza (0–4) | edytuj kod

Gra podwójna (0–2) | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Raemon Sluiter" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy