Rajd Szwecji 2003


Rajd Szwecji 2003 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Juuso Pykälistö podczas rajdu

Rezultaty Rajdu Szwecji (52nd Uddeholm Swedish Rally), eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata w 2003 roku, który odbył się w dniach 79 lutego. Była to druga runda czempionatu w tamtym roku i jedyna na śniegu, a także pierwsza w Production Cars WRC. Bazą rajdu było miasto Karlstad. Zwycięzcami rajdu zostali Finowie Marcus Grönholm i Timo Rautiainen jadący Peugeocie 206 WRC. Wyprzedzili oni rodaków Tommiego Mäkinena i Kaja Lindströma w Subaru Imprezie WRC oraz Brytyjczyków Richarda Burnsa i Roberta Reida, w Peugeocie 206 WRC. Z kolei w Production Cars WRC zwyciężyła szwedzko-wenezuelska załoga Stig Blomqvist i Ana Goñi, jadąca Subaru Imprezą WRX STi[1].

Rajdu nie ukończyło trzech kierowców fabrycznych. Fin Harri Rovanperä w Peugeocie 206 WRC wycofał się na 8. odcinku specjalnym z powodu wypadku. Belg François Duval w Fordzie Focusie WRC odpadł z rywalizacji na 5. oesie (wypadek). Z kolei Fin Jussi Välimäki w Hyundaiu Accencie WRC wycofał się na 7. oesie z powodu awarii przekładni[1].

Spis treści

Klasyfikacja ostateczna (punktujący zawodnicy) | edytuj kod

  1. Litera M przy oznaczeniu grupy do której należy samochód oznacza, iż tylko ci kierowcy zdobywali punkty dla swoich zespołów liczonych w klasyfikacji producentów na koniec sezonu.

Zwycięzcy odcinków specjalnych | edytuj kod

Klasyfikacja po 2 rundach | edytuj kod

Tabele przedstawiają tylko pięć pierwszych miejsc.

Kierowcy | edytuj kod

Producenci | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. a b RallyBase.nl: 52nd Uddeholm Swedish Rally (ang.). RallyBase.nl. [dostęp 16.06.2010].
  2. Dyskwalifikacja po rajdzie.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Rajdowe Mistrzostwa Świata 2003 Rajd Szwecji
Na podstawie artykułu: "Rajd Szwecji 2003" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy