Renata Urban


Renata Urban w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Renata Urbanpolska specjalistka w zakresie historii kultury fizycznej, dr hab. nauk o kulturze fizycznej, profesor nadzwyczajny Katedry Społecznych Podstaw Kultury Fizycznej Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego[1].

Życiorys | edytuj kod

W 1996 ukończyła studia w zakresie wychowania fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu[1], 24 czerwca 2003 obroniła pracę doktorską Rozwój sportu jeździeckiego w Polsce w latach 1918–1939, otrzymując doktorat, a 9 grudnia 2014 habilitowała się na podstawie oceny dorobku naukowego i pracy zatytułowanej Sport jeździecki w Polsce w latach 1945–1989[1].

Została zatrudniona na stanowisku adiunkta w Katedrze Historii Kultury Fizycznej i Olimpizmu na Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej w Gorzowie Wielkopolskim Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu[1], oraz pełni funkcję profesora nadzwyczajnego i kierownika Katedry Społecznych Podstaw Kultury Fizycznej, a także prodziekana na Wydziale Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego[1].

Przypisy | edytuj kod

  1. a b c d e f g h Dr hab. Renata Maria Urban, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2019-08-21] .
Na podstawie artykułu: "Renata Urban" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy