Robert Berdella


Robert Berdella w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Robert Berdella (ur. 31 stycznia 1949 w Cuyahoga Falls; zm. 8 października 1992 w Jefferson City) – amerykański seryjny morderca, zwany Rzeźnikiem z Kansas City. W latach 1984-1987 zamordował w Kansas City (Missouri) sześciu mężczyzn. Przed zabójstwami Berdella gwałcił i torturował swoje ofiary.

Spis treści

Zbrodnie | edytuj kod

Berdella został aresztowany wiosną 1988, gdy Chris Bryson – jego niedoszła ofiara, uciekł z domu, w którym Berdella przetrzymywał go przez tydzień. W czasie przeszukania domu Berdelli, znaleziono wiele zdjęć wykonanych aparatem typu Polaroid. Zdjęcia te przedstawiały kilku bestialsko torturowanych młodych mężczyzn; na ich podstawie udało się ustalić tożsamość ofiar. W czasie przesłuchania Berdella przyznał się do sześciu morderstw, ale uparcie podkreślał, że zawsze po torturowaniu swoich ofiar podawał im silne środki przeciwbólowe. Czaszki dwóch ofiar Berdella pochował w swoim ogródku, a ciała pozostałych ofiar poćwiartował i wrzucił do śmieciarki. Ciał tych nigdy nie udało się odnaleźć, pomimo długich poszukiwań na wysypisku śmieci.

Wyrok i śmierć | edytuj kod

Za sześć morderstw ze szczególnym okrucieństwem został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności.

Robert Berdella zmarł w więzieniu Missouri State Penitentiary na zawał serca. Kilka dni przed śmiercią Berdella napisał list do władz, w którym twierdził, że strażnicy więzienni umyślnie nie podają mu lekarstw. W sprawie jego śmierci nigdy nie wszczęto śledztwa wyjaśniającego.

Ofiary Roberta Berdelli | edytuj kod

Kansas City Lokalizacja Kansas City na mapie Stanów Zjednoczonych

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Robert Berdella" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy