Ryan Newman


Ryan Newman w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ryan Whitney Newman (ur. 24 kwietnia 1998 w Manhattan Beach, w Kalifornii) – amerykańska aktorka, piosenkarka i modelka. Znana głównie z roli Ginger Falcone w serialu Zeke i Luther.

Życiorys | edytuj kod

Ryan Newman gra rolę Ginger, bystrej młodszej siostry Zeke’a w serialu komediowym emitowanym na kanale Disney XDZeke i Luther. Ginger zajęta jest próbami stworzenia pomysłowego biznesu oraz wygrywaniem z bratem oraz jego znajomymi. Ryan wystąpiła gościnnie także w innymi serialu DisneyaHannah Montana, w którym grała rolę młodej Miley Stewart.

Newman rozpoczęła karierę w wieku trzech lat, a jako siedmiolatka zadebiutowała w animowanym filmie Straszny dom, którego producentami wykonawczymi byli Steven Spielberg i Robert Zemeckis. Zagrała obok aktorów takich jak Steve Buscemi, Nick Cannon, Mitchel Musso i Maggie Gyllenhaal. Wystąpiła także u boku Tima Allena, Courteney Cox i Chevy Chase’a w roli Cindy Collins, małej superbohaterki, która usiłuje ocalić świat przed zniszczeniem w przygodowym filmie familijnym zatytułowanym Zoom: Akademia superbohaterów.

Ryan urodziła się 24 kwietnia 1998 roku w Manhattan Beach w Kalifornii, gdzie mieszka nadal z rodzicami i starszą siostrą Jessicą. W czasie wolnym od występów aktorskich lubi tańczyć hip hop i śpiewać.

Filmografia | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Ryan Newman" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy