School Rumble


School Rumble w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

School Rumblemanga napisana przez Kobayashi Jina. Manga po raz pierwszy pojawiła się w magazynie Shonen Magazine w 2002 roku. Seria została przekształcona w dwie serie anime, 2 specjalne oavki oraz w serial aktorski. Historia opowiada o niecodziennym życiu uczniów pewnej szkoły średniej (konkretnie klasy 2-C), koncentrując się na przygodach Harimy Kenjiego, który jest nieszczęśliwie zakochany w Tenmie Tsukamoto, która kocha natomiast Ohjiego Karasumę (miłość ta jest również nieodwzajemniona). Harima Kenji wielokrotnie usiłuje wyznać Tenmie swoje uczucia jednak wynikają z tego same nieszczęścia. Po drodze rozkochuje w sobie siostrę Tenmy, Yakumo oraz koleżankę Tenmy, Eri. W międzyczasie pojawia się wątek rywalizacji klasy 2-C z klasą 2-D.

Spis treści

Seria 1 Anime | edytuj kod

Pierwsza seria anime opiera się na 100 pierwszych rozdziałach mangi. Jest łącznie 26 odcinków, każdy trwa około 23 minut. W Japonii 1 seria była emitowana od 10 października 2004 do 5 kwietnia 2005.

Seria 2 Anime | edytuj kod

Seria druga również składa się z 26 odcinków (po ok. 24 minuty wliczając w to intro oraz outro). Była ona emitowana w Japonii między 2 kwietnia 2006 a 24 września 2006.

Bohaterowie | edytuj kod

Tenma Tsukamoto Uczennica klasy 2-C. Jest dosyć niska (154cm), ma obsesję na punkcie swojej wagi oraz niezbyt dużych piersi. Zakochana w Karasumie Ohjim próbuje się do niego zbliżyć, często z użyciem niekonwencjonalnych sposobów. Razem z młodszą siostrą Yakumo mieszkają same. Jest niezbyt "spostrzegawcza" (żeby nie powiedzieć mało inteligentna), nie zauważa uczuć Harimy do siebie i wszystko źle interpretuje. Uwielbia jedzenie i serial "Trójka którą zaszlachtowano" (tłumaczenie dosłowne). Słaba w nauce i sporcie.

Harima Kenji Klasowy delikwent, słaby w nauce. Zakochany w Tenmie w przeciągu anime wielokrotnie próbuje jej to wyznać jednak ona jak zwykle wszystko źle interpretuje. Z początku nie dostał promocji do klasy wyższej, lecz ją wybłagał u dyrekcji, byle uczęszczać do klasy 2-C. Gdy odkrywa, że ona kocha Karasumę jest zrozpaczony. Zaczyna rysować mangę (jednak znowu otrzymuje cios gdy odkrywa że jego idol, pewien sławny mangaka to tak naprawdę Ohji Karasuma). Przez kilka dni mieszka u Tae Anegasaki (która nazywała go "Hario"). Przez pomyłkę wyznaje miłość Sawachika Eri (miał zamknięte oczy w tym momencie) ona jednak reaguje gwałtownie z początku. Jest wysportowany i dobry w sztukach walki, jednak żadnych nie trenował. Jego wrogiem jest Hanai Haruki (jego przeciwieństwo pod względem zasad moralnych), którego przezywa "czworookim". Nosi bródkę i wąsy (ma to związek z wydarzeniem przeszłości). Potrafi porozumiewać się ze zwierzętami, z którymi się przyjaźni (nadaje im imiona władców europejskich jak np. żyrafa- Piotr czy świnia- Napoleon). Jest kuzynem Itoko.

Ooji Karasuma Obiekt uczuć Tenmy. Zazwyczaj prezentuje "kamienną twarz".Z początku nie pokazuje żadnych uczuć względem Tenmy. Gra na gitarze w szkolnym zespole, jest znanym mangaką pod pseudonimem Nijo, gra również w piłkę nożną. Ma praktycznie talent do wszystkiego czego się podejmie. Jest chory na nieznaną chorobę, przez którą musi wyjechać na operację do Ameryki, co powoduje, że Tenma stara się śpieszyć ze swym wyznaniem. Uwielbia curry.

Eri Sawachika Przyjaciółka Tenmy. Pół Angielka, pół Japonka o blond włosach i złotych oczach. Jej ojciec jest niezwykle bogaty, przez co jest rozpuszczona, wręcz snobistyczna. Darzy uczuciem Harimę (do czego się nie przyznaje) jednak często z różnych powodów dopuszcza się na nim przemocy (w jednym odcinku ścina go nawet za pomocą brzytwy na "samuraja"). W późniejszym czasie popada w konflikt z Yakumo oczywiście z powodu Harimy. Rodzice naciskają żeby wyszła za mąż, ona jednak wybiera przyjaciół. Ma kłopoty z Kanji.

Yakumo Tsukamoto Młodsza siostra Tenmy. Piękna, inteligenta i utalentowana jest jedną z najbardziej podziwianych dziewczyn w szkole. Sama jednak nie miała jak dotąd chłopaka. Z niewyjaśnionych powodów potrafi czytać myśli ludzi co, jej przysparza problemów (zwłaszcza z chłopakami). Jedynie w myśli Harimy nie może wejrzeć, gdyż on jest całkowicie zainteresowany Tenmą. W późniejszym czasie pomaga w rysowaniu mangi Harimie, w którym się zakochuje. Bardzo opiekuńcza w stosunku do Tenmy. Doskonale gotuje.

Suo Mikoto Kolejna przyjaciółka Tenmy. Utalentowana sportowo (trenuje kung-fu oraz koszykówkę). Przyjaźni się również z Harukim, z którym czasem razem trenują. Na początku była zakochana w swoim korepetytorze, jednak spotyka go z jego dziewczyną i jej uczucia gasną. W późniejszym czasie spotyka się z Asou, jednak on zrywa z nią z niewyjaśnionych przyczyn.

Takano Akira Następna przyjaciółka Tenmy. Niebywale inteligentna, lubi czytać książki jednak nie przepada za wysiłkiem fizycznym. Zadziwiająca zdolność dedukcji sprawia, że czasem ratuje ludzi z kłopotów lub próbuje swatać ludzi (sama nie jest zainteresowana miłością). Jest przewodniczącą Klubu Herbacianego.

Hanai Haruki Klasowy reprezentant. Jest pełny zapału w stosunku do obowiązków oraz niebywale moralny. Zakochany w Yakumo(która zauważa, że jako jedyna osoba zawsze mówi to co myśli). Często wchodzi w konflikt z Harimą. Ma czarny pas w kung-fu.

Kyousuke Imadori Jest największym klasowym perwersem po Ganjim Nishimoto. Posiada szczególną umiejętność rozpoznawania wielkości biustu po jednorazowym rzucie okiem. Interesuje się tylko dziewczynami z biustem rozmiaru D lub większym, z tego powodu przymila się do Mikoto Suo i Lala Genzalez, co kończy się zawsze bolesnym sprowadzeniem go do parteru. Pracuje w salonie fryzjerskim z rodziną.

Muzyka | edytuj kod

  • Opening seria 1 + OVA: "Scramble (スクランブル)" wykonany przez Yui Horie with UNSCANDAL.
  • Ending seria 1 + OAV: "Onna no Ko♥Otoko no Ko" (オンナのコ♥オトコのコ), "Girls ♥ Boys" wykonany przez Yuko Ogura.
  • Opening seria 2: "Sentimental Generation" (せんちめんたる じやんえれ〜しよん) wykonany przez Ami Tokitō.
  • Ending seria 2: "Kono Namida ga aru kara Tsugi no Ippo to naru" (この涙があるから次の一歩となる) wykonany przez Ami Tokitō.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "School Rumble" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy