SexyBack


SexyBack w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest najnowsza wersja przejrzana, która została oznaczona 11 cze 2021. Od tego czasu wykonano 1 zmianę, która oczekuje na przejrzenie. Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

SexyBack – to pierwszy singel amerykańskiego piosenkarza, Justina Timberlake’a oraz Timbalanda. Piosenka promuję drugi album Justina FutureSex/LoveSounds (2006). Piosenka szybko wzbiła się na pierwsze miejsca list przebojów w krajach takich jak między innymi: Australia, Irlandia, Nowa Zelandia, Wielka Brytania czy Stany Zjednoczone. Singel utrzymywał się przez 7 tygodni na miejscu #1 na Billboard Hot 100, najdłużej zaraz po Beyoncé, której megahit Irreplaceable znajdował się na szczycie zestawienia przez 10 tygodni.

Spis treści

Teledysk | edytuj kod

Teledysk był kręcony w Barcelonie. Na jego planie artyście towarzyszy hiszpańska aktorka Elena Anaya. Reżyser klipu na początku był zainteresowany francuską aktorką, Evą Green, jednak została ona zastąpiona hiszpanką.

Wideo było inspirowane klipem Take a Bow Madonny. Klip miał premierę 25 lipca w Stanach, jednak przez wyemitowaniem teledysku puszczono „Making the video” czyli relację z planu. Teledysk usytuował się na 4. pozycji, na liście VH1 Top 40 Music Videos of the Year (VH1 40 teledysków roku).

Listy przebojów | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Australian Top 50 Singles Chart. W: Australian Recording Industry Association [on-line]. [dostęp 2014-10-29].
  2. Russian Airplay Chart. W: Tophit.ru [on-line]. [dostęp 2007-02-25].

Linki zewnętrzne | edytuj kod


Justin Timberlake
Na podstawie artykułu: "SexyBack" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy