Smoczy Lot


Smoczy Lot w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Księga Druga: Smoczy Lot (ang. Flyte) – druga książka z cyklu powieści fantasy o młodym czarodzieju Septimusie Heapie, autorstwa angielskiej powieściopisarki Angie Sage. Seria opowiada o Septimusie Heapie, siódmym synu siódmego syna, obdarzonym nadzwyczaj magicznymi zdolnościami. Okładka książki jest wzorowana na książce z historii: Jak wychować smoka i przeżyć. Praktyczny przewodnik. z Zaklęciem Lotu leżącym na wierzchu.

Spis treści

Opis fabuły | edytuj kod

Od wydarzeń opisanych w Zakazanej Magii minął rok. Septimus, nowy młody Uczeń Marcii Overstrand, Czarodziejki Nadzwyczajnej, przyzwyczaja się do nowych obowiązków i uczy się różnych Zaklęć i Uroków. Z kolei Jenna przyzwyczaja się do życia jako Księżniczka. Ale coś złowieszczego wisi w powietrzu. Marcia jest ciągle śledzona przez groźny Mroczny Cień, a brat Septimusa – Simon, który uważa, że najmłodszy brat podstępnie zajął miejsce należne najstarszemu – chce się zemścić sięgając nawet po Mroczną Magię.

Adaptacja filmowa | edytuj kod

12 czerwca 2007 w gazecie "The Times" ogłoszono, że wytwórnia Warner Bros. kupiła prawa do ekranizacji cyklu o Septimusie Heapie. Producentem będzie Karen Rosenfelt[1].

Przypisy | edytuj kod

  1. SERIA KSIĄŻEK „SEPTIMUS HEAP” FILMOWANA PRZEZ WARNER BROS. [dostęp 2011-09-07].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Smoczy Lot" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy