Specjalna:Niezmienny link/63256725


Dyskusja wikiprojektu:Gry komputerowe w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii To jest stara wersja tej strony, edytowana przez Swam pl (dyskusja | edycje) o 22:04, 9 maj 2021. Może się ona znacząco różnić od aktualnej wersji.(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Dodaj nową wiadomość

Spis treści

DA: Star Wars Jedi: Upadły zakon

Powyższy artykuł został zgłoszony do DA. Wikipedia:Propozycje do Dobrych Artykułów/Star Wars Jedi: Upadły zakon Zapraszam do dyskusji! Fruflea (dyskusja) 21:18, 20 mar 2021 (CET)

Minecraft na DA - znowu ;)

Po krótkiej przerwie chciałbym znowu podejść do próby z-DA-owania Minecrafta. Czy ktoś mógłby mi jeszcze wskazać jakieś elementy do poprawy, bo szczerze mówiąc to po przejrzeniu zastrzeżenień z poprzedniej dyskusji, nie widzę nic, co możnaby poprawić. Z góry dzięki! Pzdr, Kamil-b DYSKUSJA 16:23, 31 mar 2021 (CEST) PS. Sekcja Wpływ na kulturę została dodana po dyskusji.

@Kamil-b Poniżej masz moje sugestie:
  • wstęp warto rozbudować, wersja angielska wygląda lepiej
  • dobrze pamiętam że Realms jest płatne? warto to napisać
  • jest lista utworów z płyty Alpha, ale z Beta już brakuje
  • proponuję dodać sekcję rozwój gry z krótkim opisem co dodano po premierze
  • brak informacji o Minecraft China
  • brak informacji o Minecraft Earth
  • GameRankings do wywalenia
  • Odbiór gry stanowczo za krótki
  • To samo sprzedaż
Powodzenia w naprawach :) Sidevar (dyskusja) 23:07, 3 kwi 2021 (CEST) W zasadzie mogę podpisać się pod uwagami Sidevara :). Jakby nie patrzeć, ostatnie zgłoszenie było prawie 5 lat temu - trochę się od tego czasu zmieniło w świecie gry. Warto by IMO nieco odświeżyć/zaktualizować treść. Sir Lothar (dyskusja) 00:14, 4 kwi 2021 (CEST)

Kategoria a rok wydania

Witam,

Czy istnieją jakieś wytyczne dotyczące dodawania kategorii [[Kategoria:xxxx w grach komputerowych]] do gier, które wyszły w różnych latach w różnych częściach świata? Przykładowo, gra The Legend of Zelda: The Wind Waker wyszła w Japonii w 2002 roku, a w innych częściach świata w 2003 roku. Czy artykuł o niej powinien zatem być zarówno w kategorii [[Kategoria:2002 w grach komputerowych]] jak i [[Kategoria:2003 w grach komputerowych]] czy tylko w kategorii [[Kategoria:2002 w grach komputerowych]]?

Pozdrawiam, Swam pl (dyskusja) 19:57, 21 kwi 2021 (CEST)

Powiem Ci szczerze, że nie mamy konsensusu w tej sprawie :). Ja osobiście wstawiam pierwszą datę wydania (czyli dla wspomnianej Zeldy byłaby to kategoria 2002). Jednak wiem, że są osoby, które wstawiają wszystkie możliwe kategorie związane z datami wydania (czyli daty wydania w różnych państwach, na różne platformy itd.) - tak zrobiono np. przy Grand Theft Auto V. Sir Lothar (dyskusja) 02:55, 25 kwi 2021 (CEST) Może warto by w takim razie osiągnąć jakiś konsensus? Swam pl (dyskusja) 03:01, 25 kwi 2021 (CEST) Może być ciężko, biorąc pod uwagę, że aktywność uczestników projektu już nie jest na takim poziomie jak kiedyś :). Ale można poczekać na komentarze. Sir Lothar (dyskusja) 03:20, 25 kwi 2021 (CEST) Na pewno więcej osób z wikiprojektu powinno się jeszcze wypowiedzieć. Pytanie tylko jak to wszystko poprawić jeśli zdecydujemy się na jedną z opcji (szczególnie jeśli podjęta zostanie decyzja o wpisywaniu obu - wydaję mi się, że wtedy mogłoby być więcej do roboty)? Sporo pracy mogłoby wtedy z tym być. Dałoby się to załatwić botami? Swam pl (dyskusja) 10:39, 25 kwi 2021 (CEST)
  • Jestem za 1 rokiem. Tak, dałoby się botem :) Emptywords (dyskusja) 11:07, 25 kwi 2021 (CEST)
Super :) Będziemy organizować jakieś głosowanie w tej sprawie? Swam pl (dyskusja) 11:20, 25 kwi 2021 (CEST) Właściwie wszyscy aktywni w projekcie wypowiedzieli się wyżej :) Sidevar (dyskusja) 21:29, 27 kwi 2021 (CEST) A ok - szkoda, że nie ma więcej aktywnych osób. Ja chyba, podobnie jak reszta, byłbym skłonny dodawać tylko jedną kategorię. Może skoro wszyscy mają takie same zdanie, dopisze się gdzieś, że dodajemy tylko pierwszą kategorię i zleci botowi usuwanie dodatkowych kategorii z datą wydania? Swam pl (dyskusja) 22:25, 27 kwi 2021 (CEST) Jako że jeszcze ja jestem aktywny, uważam, że powinniśmy dodawać tylko 1 kategorię. Dopisać to możemy w wytycznych projektu. SpaceNinjaYT dyskusja 10:18, 28 kwi 2021 (CEST) Super :) Tak, tam na pewno można wstawić tę informację. O zleceniu botowi pracy nad kategoriami można napisać tu. Jeśli nikt nie ma nic przeciwko to mogę dopisać nasze ustalenia do zaleceń i zlecić na stronie zadanie botowi. Swam pl (dyskusja) 13:34, 28 kwi 2021 (CEST) OK. Widzę, że nikt nie miał nic przeciwko zatem dopisałem info o kategoriach na zaleceniach projektu oraz napisałem zlecenie dla bota. Swam pl (dyskusja) 15:10, 1 maj 2021 (CEST)

Lista artykułów

Nie wypadałoby zaktualizować listy artykułów? Ostatni raz była aktualizowana w styczniu, a od tego czasu pewnie trochę artykułów zostało utworzonych, a trochę usunięto.

I drugie moje pytanie - jak ją zaktualizować? Tzn. domyślam się, że trzeba kliknąć w "Regenerate this table" albo "edit the query" na stronie z listą, ale nie chcę przypadkowo nic zepsuć jeśli bym to robił.

Pozdrawiam, Swam pl (dyskusja) 19:51, 27 kwi 2021 (CEST)

Wystarczy kliknąć. Robimy to rzadko, bo to sucha lista. Planujesz z niej skorzystać? Sidevar (dyskusja) 21:29, 27 kwi 2021 (CEST) Właśnie myślę, że może warto by zaktualizować, choćby, żeby na stronie wikiprojektu w sekcji "Ostatnie zmiany" pojawiały się wszystkie artykuły o grach. Może się przydać w przeglądaniu zmian. Co do aktualizacji listy - ma znaczenie, który przycisk się kliknie? Swam pl (dyskusja) 22:14, 27 kwi 2021 (CEST) Kliknij oba, spokojnie, nic nie zepsujesz. Jak chcesz podmienić tabelkę to klik w pierwszy przycisk i kopiujesz wynik do artykułu. Sidevar (dyskusja) 18:03, 28 kwi 2021 (CEST) Ok, dzięki :) Jeśli dobrze zrozumiałem to w drugim linku są kryteria wg których wyszukiwane są artykuły a pod pierwszym jest wynik tego wyszukania. Zaktualizowałem tabelkę nie zmieniając nic w tym drugim linku. Mam nadzieję, że wszystko jest tak jak powinno być :) Swam pl (dyskusja) 18:28, 28 kwi 2021 (CEST) Dokładnie tak :). Jakbyśmy chcieli pozmieniać kryteria Petscana, wtedy klikasz drugi link i modyfikujesz. W ogóle dzięki za update listy, kiedyś tego regularnie pilnowaliśmy, ale ostatnio... jest jak jest ;). Sir Lothar (dyskusja) 11:22, 29 kwi 2021 (CEST) Nie ma za co :) Mogę co jakiś czas w ten sposób aktualizować listę, nie ma z tym problemu :) Swam pl (dyskusja) 11:36, 29 kwi 2021 (CEST)

NIM (gra komputerowa)

Panowie, co sądzicie o tej grze? Ency? Z początku wydawało mi się, że to jedna z wielu implementacji gry logicznej Nim. Jednak fakt wykorzystania jako pomocy dydaktycznej w szkołach, chyba jednak jakąś zauważalność daje? Proszę o opinie. Sir Lothar (dyskusja) 18:13, 4 maj 2021 (CEST)

Niby mamy artykuły o programach szachowych takie jak Crafty czy Stockfish, więc czemu nie mielibyśmy mieć analogicznych artykułów o innych grach? Pytanie tylko wg jakich kryteriów określać czy są one ency? Fakt wykorzystywania w szkołach rzeczywiście może pomóc, tylko czy to wystarczy? Swam pl (dyskusja) 18:56, 4 maj 2021 (CEST) To zależy od kontekstu. Dawno temu popełniłem artykuł o grze Marienbad, pierwszej polskiej grze komputerowej. Prawie niezauważalnej w mediach, a jednak ważnej z powodów historycznych. To samo można by powiedzieć o francuskiej odmianie gry Nim, stworzonej w tym samym okresie. NIM w wersji Fundacji ma niszowe zastosowanie edukacyjne, ale artykuł o niej posiada też źródła naukowe. Jeśli przyjmiemy, że program NIM jest mimo wszystko nieency, to na pewno można by o nim wspomnieć w głównym haśle o Nim (wtedy również artykuł o Marienbadzie musiałby zostać zintegrowany). Ironupiwada (dyskusja) 19:44, 4 maj 2021 (CEST) A, ok. Ja osobiście nie mam nic przeciw zostawieniu w Wikipedii artykułu o grze Fundacji, szczególnie, że są na jej temat źródła naukowe, ale może niech ktoś inny jeszcze się wypowie. Swam pl (dyskusja) 20:13, 4 maj 2021 (CEST) No dobra, to czuję się przekonany :P EDIT: a jednak nie, @Masur miał chyba podobne wątpliwości i zgłosił do DNU. Sir Lothar (dyskusja) 13:04, 5 maj 2021 (CEST)

Kategoria:Gry z wyłączonymi serwerami do rozgrywki wieloosobowej, a gry na Nintendo DS i Wii

Myślałem, że można by dodać gry na Nintendo DS i Wii do kategorii Kategoria:Gry z wyłączonymi serwerami do rozgrywki wieloosobowej w związku z zamknięciem serwisu Nintendo Wi-Fi Connection w 2014 roku. Myślicie, że starczy tylko dodać tę kategorię do artykułu, czy może lepiej zrobić podkategorię dla tych gier (oczywiście o ile będziemy je do niej dodawać)? Swam pl (dyskusja) 22:04, 9 maj 2021 (CEST)

Na podstawie artykułu: "Specjalna:Niezmienny link/63256725" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy