Srpska Liga Istok


Srpska Liga Istok w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Srpska liga Istok (Wschód) (srb. Српска лига Исток) – jest jednym z czterech okręgów Srpskiej ligi (trzecia klasa rozgrywek w Serbii). Trzy pozostałe okręgi to: Srpska Liga Vojvodina (Wojwodina), Srpska Liga Beograd (Belgrad) oraz Srpska Liga Zapad (Zachód).

Srpska liga Istok została utworzona w 2003 roku z połączenia dwóch lig: Srpska Liga Nis i Srpska Liga Timok. Organizatorem rozgrywek jest Fudbalski savez Regiona Istočne Srbije (srb. Фудбалски савез Региона Источне Србије). Rozgrywki toczą się w jednej grupie i uczestniczy w niej 16 drużyn, które pochodzą z terenu 9 okręgów: pomorawskiego, rasińskiego, toplickiego, borskiego, zajeczarskiego, niszawskiego, pirockiego, jablanickiego i pczyńskiego oraz serbskie drużyny z kosowskich regionów Prisztina i Gnjilane.

Po zakończeniu sezonu mistrz awansuje bezpośrednio do Prvej ligi, a ostatnie drużyny spadną do jednej z czterech grup Zonskiej ligi: Zonska liga Zapad (Zachód), Zonska liga Istok (Wschód), Zonska liga Centar (Centrum - liga istnieje od 2019) lub Zonska liga Jug (Południe). Wcześniej w latach 2007-2014 ostatnie drużyny spadały do jednej z dwóch grup Zonskiej ligi: Juznomoravsko-Niska zona lub Pomoravsko-Timocka zona, a w latach 2003-2007 ostatnie drużyny spadały do jednej z czterech grup Zonskiej ligi: Juznomoravska zona, Niska zona, Pomoravska zona lub Timocka zona.

Spis treści

Sezony | edytuj kod

Drużyny występujące w sezonie 2019/20 | edytuj kod

Zobacz też | edytuj kod

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Srpska Liga Istok" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy