Stendhal (gra komputerowa)


Stendhal (gra komputerowa) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Wygląd aktualnej wersji gry. Widoczny inwentarz gracza oraz mini-mapka. Gracze podczas raidu

Stendhalopen source'owa gra typu MMORPG wydawana na licencji GPL, napisana w języku Java. Kod gry oparty jest o framework Arianne korzystający z serwera Marauroa również napisanym w Javie.

Sama gra przypomina Tibię. Grafika jest dwuwymiarowa oparta na sprite'ach. Mimo iż gra jeszcze jest we wczesnym stadium rozwoju, można już grać w wersję alpha (wczesną rozwojową). W wersji tej można przemierzać dostępne plansze, walczyć z kreaturami (szczurami, wilkami, dzikami, elfami i innymi) i wypełniać proste questy. Tak jak w każdej grze typu RPG gracz zdobywa punkty doświadczenia (oznaczone w grze symbolem XP) i rozwija swoją postać.

Prace nad grą są intensywne, dzięki czemu regularnie pojawiają się aktualizacje. Najnowsza wersja (0.88) pojawiła się 17 października 2010 roku. Aby móc grać w Stendhala należy mieć zainstalowaną wirtualną maszynę Javy.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Stendhal (gra komputerowa)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy