Submission Match


Submission Match w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Submission Match – odmiana walki w wrestlingu. Jedynym sposobem wygrania tej walki jest submission, czyli założenie przeciwnikowi(w obrębie ringu) „wrench” (dźwigni) i zmuszenie go do poddania się. Nie ma wyliczania poza ringiem ani dyskwalifikacji.Znakiem przerwania walki jest trzykrotne uderzenie ręką o ziemię , rękę zapinającego dźwignię lub odbicie palcami o początek kciuka , w zależności od możliwości zasygnalizowania.Rzadko manager otrzymującego submission mówił „dość” , ale używano tej zasady tylko w nieprofesjonalnych federacjach. Najczęściej używane akcje typu „SS"(Struggle Submision) to :

Odmiany walki | edytuj kod

  • „I Quit” Match – w tej walce wszystko jest dozwolone. Akcja może dowolnie przenosić się poza ring, a używanie broni jest dozwolone. Wygrywa ten zawodnik, który zmusi przeciwnika do wypowiedzenia słów „I quit"(„Poddaję się”) do mikrofonu trzymanego przez przeciwnika .
  • Submissions Count Anywhere Match – połączenie Submission Match'u z Falls Count Anywhere match'em. W tej walce trzeba wygrać przez submission, jednak może on nastąpić wszędzie. Do tej pory odbyły się tylko dwie takie walki - na gali Breaking Point 2009 pomiędzy The Legacy a D-Generation X oraz Triple Threat Submissions Count Anywhere Match na Hell in a cell 2010 gdzie Daniel Bryan obronił tytuł Mistrza Stanów Zjednoczonych zmuszając do poddania The Miza.
  • Ultimate Submission Match – połączenie Iron Man Match z Submission Match. Wygrywa osoba która więcej razy zmusi przeciwnika do poddania się. Niektóre walki typu Ultimate Submission były przeprowadzane tag-teamowo, na zasadzie „który tag team wytrzyma dłużej w dźwigniach bez poddania się” ,jednak nie zawsze ten typ walki przeprowadzany był w tag teamach. Najdłużej w takiej walce wytrzymało D-Generation X na Breaking Point 2009 , bo prawie 22 minuty w walce z The Legacy , po czym The Heartbreak Kid się poddał.

Zobacz też | edytuj kod

Bibliografia | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Submission Match" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy