Superpuchar Europy UEFA 1987

Superpuchar Europy UEFA 1987 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mecze o Superpuchar Europy 1987 zostały rozegrane 21 listopada 1987 i 13 stycznia 1988 roku pomiędzy FC Porto, zwycięzcą Pucharu Europy Mistrzów Klubowych 1986/1987 oraz Ajaxem Amsterdam, triumfatorem Pucharu Zdobywców Pucharów 1986/1987. Porto zwyciężyło w dwumeczu 2:0, tym samym wygrywając Superpuchar Europy po raz pierwszy w historii klubu.

Spis treści

Droga do dwumeczu | edytuj kod

AFC Ajax | edytuj kod

FC Porto | edytuj kod

Szczegóły meczu | edytuj kod

Pierwszy mecz | edytuj kod

Pierwsze spotkanie finału odbyło się 21 listopada 1987 na Stadionie Olimpijskim w Amsterdamie. Frekwencja na stadionie wyniosła 27 000 widzów. Mecz sędziował Bob Valentine ze Szkocji. Mecz zakończył się zwycięstwem Porto 1:0 po bramce Rui Barrosa w 5. minucie.

Drugi mecz | edytuj kod

Drugie spotkanie finału odbyło się 13 stycznia 1988 na Estádio das Antas w Porto. Frekwencja na stadionie wyniosła 50 000 widzów. Mecz sędziował Aron Schmidhuber z RFN. Mecz zakończył się zwycięstwem Porto 1:0 po bramce António Sousy w 70. minucie.