Szablon:Weryfikacja


Szablon:Weryfikacja w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dziękujemy Ci za Twój wkład w rozwój Wikipedii. Chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na fakt, że Wikipedia dba o swoją wiarygodność. Obowiązuje zasada weryfikowalności, która brzmi w skrócie: Czytelnicy muszą mieć możliwość potwierdzenia informacji przedstawionych w artykułach. Informacje wprowadzane do Wikipedii powinny mieć wskazane wiarygodne źródła, z których pochodzą. Obowiązek wskazania źródeł spoczywa na dodającym informację. Czytaj więcej….

Niestety informacje zamieszczone przez Ciebie w artykule [[{{{1}}}]] nie spełniają tych kryteriów. Będziemy wdzięczni, jeżeli uzupełnisz ten brak. Tutaj znajdziesz informacje, jak to zrobić. W przypadku problemów śmiało poproś o pomoc jednego z administratorów.

Dziękujemy za zrozumienie.

 Dokumentacja szablonu odśwież

Szablon powinien mieć postać {{Weryfikacja|Tytuł_artykułu}}.

Szablon niniejszy, do wstawiania do dyskusji wikipedysty, NIE jest szablonem ostrzegawczym, czy „karcącym”, a wyłącznie informacyjnym. Ma za zadanie w szybki sposób skierować wikipedystę do podstron z odpowiednimi zasadami i informacjami na temat weryfikowalności.

Idealnie szablon ten wstawiamy do dyskusji autora/głównego autora (redaktora/modyfikatora) artykułu, za każdym razem, gdy do samego artykułu wstawiane są szablony {{źródła}} lub {{fakt}}. Najlepiej stosować go wobec „świeżych” artykułów, gdy szansa na szybkie uzupełnienie źródeł przez autora jest największa - warto więc od czasu do czasu zerknąć na Specjalna:Nowe strony. Informacje o stosowaniu szablonu w jego dyskusji.

Zobacz też

Na podstawie artykułu: "Szablon:Weryfikacja" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy