Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016


Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zawody w szermierce na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro rozgrywane będą w dniach 6 – 14 sierpnia 2016 w hali Carioca Arena.

Spis treści

Kwalifikacje[1] | edytuj kod

Indywidualnie
floret i szpada

Kwalifikacje oparte będą na rankingu z dnia 4 kwietnia 2016. Dwudziestu czterech zawodników z każdej konkurencji zakwalifikuje się automatycznie. Dodatkowo po 2 miejsca otrzymają przedstawiciele Azji i Oceanii, Europy i Ameryki, a po jednym przedstawiciele Afryki, którzy nie znajdą się wśród najlepszych 24 zawodników rankingu. Następnie rozegrane zostaną turnieje kwalifikacyjne (osobne dla każdego kontynentu). Awans na igrzyska wywalczą zwycięzcy tych turniejów.

szabla

Kwalifikacje oparte będą na rankingu z dnia 4 kwietnia 2016. Czternastu zawodników zakwalifikuje się automatycznie. Dodatkowo po 2 miejsca otrzymają przedstawiciele wszystkich kontynentów, którzy nie znajdą się wśród najlepszych 14 zawodników rankingu. Następnie rozegrane zostaną turnieje kwalifikacyjne (osobne dla każdego kontynentu). Będą to: z Ameryki – 2 zawodników, z Afryki – 1 zawodnik, z Azji i Oceanii – 3 zawodników, z Europy – 4 zawodników.

Drużynowo

Kwalifikacje oparte będą na rankingu z dnia 4 kwietnia 2016. Cztery najlepsze zespoły składające się z trzech zawodników lub zawodniczek awansują automatycznie. Dodatkowo awans uzyska najlepszy zespół z każdego kontynentu z miejsc 5-16.

Medaliści | edytuj kod

Mężczyźni | edytuj kod

Kobiety | edytuj kod

Tabela medalowa | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Qualification System – Games of the XXXI Olympiad – Fencing

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy