Task Force 72


Task Force 72 w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Task Force 72 (ang. Jednostka Operacyjna 72) to międzynarodowe stowarzyszenie budowniczych sterowanych radiem modeli łodzi, którzy budują we wspólnej skali 1:72 (1 cal w 1:72 równy jest 72 calom w rzeczywistości).

Spis treści

Historia | edytuj kod

Task Force 72 wzięło swój początek w Australii w 1994, kiedy dużo indywidualnych budowniczych sterowanych radiem modeli przybyli razem aby sformować stowarzyszenie.

Nazwa pochodzi z wojskowego terminu dla grupy okrętów – Task Force (jednostka operacyjna) i skali modeli okrętów, które są budowane (1:72).

W latach od owego czasu, stowarzyszenie stało się z małej liczby budowniczych modeli do kilkunastu będących aktywnymi i byłymi członkami zlokalizowanych w Australii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Nowej Zelandii i kilku innych krajach.

W tym czasie największe zgrupowanie członków zlokalizowane było w obrębie Australii, chociaż spodziewano się pojawienia międzynarodowego członkostwa.

Coroczne regaty | edytuj kod

Stowarzyszenie obejmuje coroczne regaty każdego roku na jeziorze Wentworth Falls, zlokalizowanym w Górach Błękitnych, na zachód od Sydney w Nowej Południowej Walii, w Australii.

Regaty Task Force 72 są zwykle rozgrywane w Listopadzie lub Grudniu każdego kalendarzowego roku.

Task Force 72 spodziewa się tego, że członkostwa stowarzyszenia w innych krajach rozwiną się do poziomu, gdzie będą dostatecznie duże do rozpoczęcia i wspomagania ich własnych, narodowych regat.

Typy konstruowanych modeli | edytuj kod

Bieżąca, zdecydowana większość modeli posiadanych przez członków Task Force 72 to okręty.

Uzasadnienia dla tej przewagi włączają;

wojskowe tło pewnej liczby członków towarzyszenia;

dostępność wojskowego ekwipunku w skali 1:72;

plany i informacje takie jak zdjęcia dla wojskowych statków są generalnie bardziej dostępne niż dla kupieckich statków i;

percepcja budowania modeli okrętów jest większym wyzwaniem niż budowa modeli statków towarowych lub statków pasażerskich.

Członkowie Task Force 72 budują modele jednostek pływających – od dziewiętnastowiecznych krążowników do futurystycznych korwet, od żaglowców do okrętów podwodnych wyposażonych w pociski balistyczne. Mimo przewagi wojskowych statków nieco kupieckich statków jest także przedstawianych.

Wszystkie spełniają dwa charakterystyczne warunki. Wszystkie są sterowane radiem i wszystkie są zbudowane w wspólnej skali 1:72.

Kompozycja floty Task Force 72 | edytuj kod

Chociaż w listopadzie 2006 "flota" Task Force 72 była sporządzona z kilkuset modeli, zakres rozmiaru od nadzwyczaj dużych modeli rozmaitych lotniskowców i pancerników schodził do bardzo małych modeli holowników i patrolowców.

Większość modeli są modelami statków średniej wielkości, takich jak niszczyciele i fregaty, które są rozważane przez ich budowniczych do kombinowania umiarkowanych rozmiarów dla swobody transportu i "nadawania się do żeglugi", z wyraźnym celem dla inkorporacji detali i dążenia do zachowania wewnętrznej objętości dla mechaniki tworzącej zdolność modelu do operowania.

Logo Task Force 72 |

Logo Task Force 72 obejmuje stylizowaną różę wiatrów z kotwicą położoną na róży wiatrów ze słowami Task Force Seventy Two (ang. Jednostka Operacyjna Siedemdziesiąt Dwa) otaczającymi rysunek.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Task Force 72" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy