Telemundo


Telemundo w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Telemundoamerykańska sieć telewizyjna, skierowana do hiszpańskojęzycznej publiczności. Kanał jest drugim co do wielkości producentem hiszpańskojęzycznych programów[1] i największym hiszpańskojęzycznym kanałem w Stanach Zjednoczonych po Univision[2]. Głównymi konkurentami stacji są Univision i Azteca America.

Stacja została stworzona przez Portorykańczyka Ángela Ramosa i uruchomiona 28 marca 1954 roku w San Juan w Portoryko. Właścicielem stacji, która swoją siedzibę ma w Miami, na Florydzie jest NBCUniversal, a jej prezesem Emilio Romano. Obecnie jej ramówkę wypełniają głównie telenowele. W 2011 roku 85% telenowel Telemundo było kręconych w Miami[3].

Spis treści

Historia | edytuj kod

Oferta programowa | edytuj kod

Mimo, iż kanał kojarzony jest przede wszystkim z telenowelami, emitowane są także m.in. seriale animowane, talk-show czy programy informacyjne.

Telenowele | edytuj kod

 Osobny artykuł: Lista telenoweli i seriali produkcji Telemundo.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Breaking News – In Landmark Move, NBCUniversal Television Group Signs Development Deal With Galan Entertainment For Production Of Telenovelas In English Across Its Many Networks. Thefutoncritic.com. [dostęp 2006-02-27].
  2. As Hispanic TV Market Grows, Univision Reshuffles Execs. adweek.com. [dostęp 2012-01-19].
  3. Telemundo plans to tape 1,100 hours of telenovelas in Miami. miamitodaynews.com. [dostęp 2012-04-22].
Na podstawie artykułu: "Telemundo" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy