The Birthday Massacre


The Birthday Massacre w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

The Birthday Massacresynth rockowy zespół z Kanady.

Spis treści

Historia | edytuj kod

The Birthday Massacre powstało w London w Kanadzie. Na początku zespół został nazwany Imagica. W skład grupy wchodzili: wokalistka Chibi, gitarzysta Rainbow, gitarzysta Michael Falcore, perkusista i basista O.E oraz grający na instrumentach klawiszowych Aslan. W 2000 roku zespół wydał edycję limitowaną swojej pierwszej płyty demo (Demo 1).

W 2001 roku Dank opuścił grupę, a reszta członków przeniosła się do Toronto, aby rozpocząć nagranie nowej płyty. Później zespół wydał kolejną edycję limitowaną płyty demo (Demo 2).

Niedługo później zespół przyjął nazwę "The Birthday Massacre". W lipcu 2002 roku zespół wydał edycję limitowaną swojego pierwszego albumu o nazwie "Nothing And Nowhere". W 2003 roku do zespołu dołączyli perkusista Rhim i grający na instrumentach klawiszowych Adm. 20 lipca 2004 roku The Birthday Massacre wydał EP-kę zatytułowaną "Violet". Pod koniec roku wyszła reedycja albumu "Nothing And Nowhere" z nową okładką. Wkrótce zespół opuścił Adm, który postanowił zająć się własnymi projektami. Pod koniec roku zespół dołączył do niemieckiej wytwórni Repo Records i wydał rozszerzoną reedycję albumu "Violet" w Europie z nową okładką w digipacku.

W 2005 roku zespół przeniósł się do wytwórni Metropolis Records i wydał "Violet" w USA, Kanadzie, UK i Ameryce Południowej. W sierpniu do grupy dołączył Owen grający na instrumentach klawiszowych. Międzynarodowa trasa koncertowa prowadziła przez: Szwajcarię, Niemcy, Holandię, Węgry, Czechy i Belgię. Oprócz tego w lipcu grupa wydała DVD zawierające: teledysk do piosenki "Blue", materiały filmowe zza sceny, wywiady, piosenkę "Nevermind" nagraną w studio oraz wykonane na koncertach piosenki "Violet" i "Video Kid".

Na początku 2006 roku grupa rozpoczęła trasę koncertową nazwaną "Broken Minds" w Ameryce Północnej, w Kanadzie, USA i Meksyku. Oprócz tego grali w Europie podczas wakacji.

W czerwcu 2007 roku zespół zapowiedział, że pracuje nad nowym albumem z kanadyjskim producentem Dave'em Ogilvie. W tym czasie grupę opuścił basista Aslan, który podjął inne projekty muzyczne. Aslan został zastąpiony przez perkusistę O.E.. Pierwszy singel "Kill The Lights" został wydany na Vampirefreaks i Myspace 1 stycznia 2007 roku. We wrześniu 2007 zespół wydał album "Walking With Strangers". Premiera płyty ma miejsce 11 września 2007 roku w Ameryce Północnej i 21 września w Europie. Znalazło się na niej jedenaście premierowych utworów oraz dwie piosenki nagrane ponownie ("Remember Me" i "To Die For").

W maju 2008 zespół wydał EP'kę "Looking Glass", na której zamieszczono 8 pozycji (w tym cztery remiksy) i teledysk do tytułowego utworu.

Podczas wywiadu z "DeathWish" (Vampirefreaks) zespół zapowiedział, że zbiera materiał na kolejny album.

14 września 2010 roku grupa wydała album "Pins And Needles", na którym znajduje się 11 nowych utworów.

9 października 2012 roku grupa wydałą nowy album zatytułowany "Hide and Seek" (po polsku "Gra w chowanego"). Album powstaje pomiędzy styczniem a lipcem 2012 roku. W grudniu rozpoczęła się trasa koncertowa zespołu ze wsparciem William Control, Aesthetic Perfection i Creature Feature. Instrumentalny utwór zatytułowany "Night Shift" został udostępniony do pobrania za darmo na Rue Morgue. Według Rainbow, utwór był hołdem dla Johna Carpentera i jego filmowych ścieżek dźwiękowych i będzie wykorzystywany jako wprowadzenie podczas amerykańskiej trasy koncertowej w 2012 roku. Album został ciepło przyjęty przez fanów i znajduje się na 138. miejscu w rankingu Billboard 200[1].

Aktualni członkowie | edytuj kod

Byli członkowie | edytuj kod

Dyskografia | edytuj kod

Albumy | edytuj kod

Teledyski | edytuj kod

DVD | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Hide And Seek - The Birthday Massacre Billboard. Retrieved November 18, 2012.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "The Birthday Massacre" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy