The Boxer Rebellion


The Boxer Rebellion w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

The Boxer Rebellionbrytyjski zespół muzyczny założony w 2001 wykonujący rocka alternatywnego. Często porównywany jest do Mogwai, Interpol i Elbow.

Spis treści

Historia | edytuj kod

W 2000, piosenkarz Nathan Nicholson po śmierci swojej matki opuścił Amerykę i przeprowadził się do Londynu. Spotkanie z gitarzystą prowadzącym Tooddem Howe w londyńskim zaowocowało początkiem zespołu.

Pisząc i żyjąc razem przyciągnęli uwagę basisty Adama Harrisona i perkusisty Piersa Hewitta, przyjaciół z koledżu. Ich pierwszy projekt miał nazwę „The Slippermen”. Skutkiem tego było wypuszczenie singla i EP pod tytułem Lens i The Traveller EP. Sukces komercyjny był niewielki.

Po zmianie nazwy na „The Boxer Rebellion” wygrali konkurs PlayLouder w czerwcu 2003. W wyniku tego zagrali na Glastonbury. Krótko po tym zauważył ich Alan McGee i zaproponował im kontrakt z Poptones.

2 maja 2005 wydali pierwszy studyjny album zatytułowany Exits. Utwór Watermelon został uznany za znak rozpoznawczy grupy, a nawet dorobił się miejsca w soundtracku do filmu The Football Factory obok takich wykonawców jak Razorlight, The Libertines i Buzzcocks.

Dwa tygodnie po wydaniu ich albumu, grupa ogłosiła, że kontrakt z wytwórnią został zerwany. Pomimo tego kontynuowali koncerty finansując je z własnej kieszeni. Dzięki wytrwałej pracy doczekali się supportowania Editors, Lenny’ego Kravitza czy Gary’ego Numana.

14 lipca 2013 roku grupa wystąpiła w Polsce podczas koncertu Lata ZET i Dwójki w Słubicach, wykonując utwór Diamonds promujący album Promises[1].

Skład | edytuj kod

Dyskografia | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. Lato ZET i Dwójki 2013 – Słubice cz. 2 (pol.). tvp.pl. [dostęp 2013-09-10].
Kontrola autorytatywna (zespół muzyczny):
Na podstawie artykułu: "The Boxer Rebellion" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy