The Don Killuminati: The 7 Day Theory


The Don Killuminati: The 7 Day Theory w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

The Don Killuminati: The 7 Day Theory – ostatni album ukończony przed śmiercią amerykańskiego rapera Tupaca Shakura i jednocześnie pierwszy wydany po jego śmierci. Tupac występuje tu pod pseudonimem Makaveli. Artysta pracował nad albumem do śmierci.

Płyta została całkowicie ukończona w ciągu siedmiu dni (teksty zostały napisane i nagrane w ciągu zaledwie trzech dni, a miks i mastering zajęły pozostałe cztery) w sierpniu 1996 i są to jedne z ostatnich utworów nagranych przed strzelaniną z 7 września 1996. Jakkolwiek album został wydany prawie 2 miesiące po jego śmierci 5 listopada 1996. Album sprzedał się w ilości 630.000 egzemplarzy w ciągu pierwszego tygodnia.

Wcześniejszy album All Eyez on Me jest uważany za „uwielbienie życia” Tupaca. The Don Killuminati: The 7 Day Theory jest zdecydowanie mroczniejszy. Album sprzedał się w ilości ponad 4 000 000 egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych i uzyskał w tym państwie status poczwórnej platynowej płyty[2]

Lista utworów | edytuj kod

Przypisy | edytuj kod

  1. The Don Killuminati: The 7 Day Theory - Makaveli, 2Pac | Songs, Reviews, Credits | AllMusic, www.allmusic.com [dostęp 2017-11-27]  (ang.).
  2. Makaveli – Don Killuminati: The 7 Day Theory (ang.). RIAA. [dostęp 2017-04-30].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "The Don Killuminati: The 7 Day Theory" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy