The Ellen DeGeneres Show


The Ellen DeGeneres Show w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Michelle Obama jako gość programu w 2012 roku

The Ellen DeGeneres Showamerykański talk-show prowadzony przez Ellen DeGeneres. Jest emitowany od 8 września 2003 roku i jest produkowany przez Telepictures, spółkę zależną Warner Bros. Television. Program jest nadawany w syndykacie telewizyjnym w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, co jest powszechną metodą w Ameryce Północnej, przy czym w każdym regionie program jest emitowany przez innego nadawcę telewizyjnego za opłatą praw do transmisji dla producenta[1].

Program otrzymał 166 nominacji oraz wygrał 61 nagród Daytime Emmy Award do 2019 roku[2]. The Ellen DeGeneres Show zdobył także 17 nagród People's Choice Awards. Kanał YouTube talk-show znajduje się w 30 najczęściej subskrybowanych kanałów YouTube (ponad 37 mln subskrypcji)[3]. 21 maja 2019 roku DeGeneres ogłosiła, że podpisała kontrakt na kolejne trzy lata, przedłużając program do 2022 roku[4][5].

Koncepcja programu | edytuj kod

Ellen DeGeneres rozpoczyna show monologiem, w którym humorystycznie opowiada o Bogu i świecie, a następnie publiczność tańczy przy muzyce granej przez DJ-a, jest to jedna z cech charakterystycznych tego talk-show.

Do rozmowy z Ellen są zapraszani nie tylko ludzie ze świata show biznesu, ale także osoby, które mają coś ciekawego do pokazania lub dzieci o specjalnych talentach. Publiczność w studio i przed telewizorem jest również włączana do programu poprzez gry i różne działania (takie jak proszenie o szczególnie nieudane zdjęcia i filmy, ulubione przepisy lub dziwne znaleziska).

Przypisy | edytuj kod

  1. How Ellen DeGeneres Changed Daytime TV Without Letting It Change Her (ang.). eonline.com. [dostęp 2020-03-29].
  2. ‘Ellen DeGeneres Show’ To Air Without Live Audience Over Coronavirus Concerns (ang.). guardian.ng. [dostęp 2020-03-29].
  3. TOP 500 SUBSCRIBED YOUTUBE CHANNELS (SORTED BY SUBSCRIBER COUNT) (ang.). socialblade.com. [dostęp 2020-03-29].
  4. Ellen Degeneres Announces 3 More Years of The Ellen Show (ang.). eonline.com. [dostęp 2020-03-29].
  5. Ellen DeGeneres Extends Daytime Talk Show Run Through 2022 (ang.). variety.com. [dostęp 2020-03-29].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "The Ellen DeGeneres Show" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy