The Late Late Show with Craig Ferguson


The Late Late Show with Craig Ferguson w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania Craig Ferguson

The Late Late Show with Craig Fergusonamerykański talk-show prowadzony przez Craiga Fergusona, nadawany w stacji CBS, będący częścią serii The Late Late Show. Premiera odbyła się 3 stycznia 2005 roku. Twórcą programu jest David Letterman. Program w większej mierze ma charakter komediowy.

Program składa się z kilku stałych części. Ferguson rozpoczyna przywitaniem z widzami i publicznością, podczas którego czasami integruje się z ekipą studyjną jak i z widzami w studiu, czasami wykorzystuje również pacynki. Po wstępie następuje dłuższy monolog[1]. W dalszej części programu następuje rozmowa z zaproszonymi gośćmi, zazwyczaj jest to jedna lub dwie osoby. Rozmowa jest prowadzona w luźny sposób i ma charatker humorystyczny. Gośćmi w programie były m .in. takie osobowości jak: Desmond Tutu czy Larry King jak i wiele innych znanych postaci amerykańskiego świata kina czy muzyki[2].

W swoim programie Ferguson również parodiuje różne postacie, uosabiając się z nimi poprzez ubiór i mowę. Wśród parodiowanych postaci były m.in. książę Karol, Elżbieta II, Sean Connery, Michael Caine czy też Larry King.

W 2006 roku The Late Late Show był nominowany do nagrody Emmy[3], natomiast w 2010 roku odcinek z Desmondem Tutu został nagrodzony Peabody Award[4].

Przypisy | edytuj kod

  1. Whitney Matheson: Craig Ferguson ditches his audience, makes them love him more (ang.). usatoday.com, 2010-02-24.
  2. The Late Late Show with Craig Ferguson (a Guest Stars & Air Dates Guide) (ang.). epguides.com.
  3. http://www.imdb.com/title/tt0437729/awards Awards for "The Late Late Show with Craig Ferguson"] (ang.). IMDB.
  4. Dave Itzkoff: ‘Glee’ and Craig Ferguson Win Peabody Awards (ang.). The New York Times, 2010-03-31.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "The Late Late Show with Craig Ferguson" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy