Tik-Tak (program telewizyjny)


Tik-Tak (program telewizyjny) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tik-Tak – program telewizyjny dla dzieci.

Program miał swoją premierę 12 stycznia 1982 roku.[1] Początkowo był audycją kukiełkową. W roku 1983 dołączyli do niego aktorzy. Ostatni odcinek programu został wyemitowany 14 czerwca 1999 roku[2].

Program miał charakter muzyczno-dydaktyczny. Głównymi bohaterami byli Pan Tik-Tak (Andrzej Marek Grabowski), Ciotka Klotka (Ewa Chotomska) oraz dzieci z zespołu Fasolki, a autorem muzyki był Krzysztof Marzec[2]. Z czasem Pana Tik-Taka zastąpił Krzyś Tik Tak (Krzysztof Marzec). Gościnnie pojawiali się też Pan Fasola (Krzysztof Tyniec), Profesor Ciekawski (Andrzej Marek Grabowski) oraz kukiełki: Zając Poziomka (Stefan Pułtorak) i Rozamunda.

Audycja była jedną z najbardziej lubianych przez dzieci i wielokrotnie nagradzanych. Od 15 lutego 2014 archiwalne wydania programu emituje TVP ABC.

Piosenka tytułowa "Pan Tik-Tak" zaśpiewana przez dzieci z zespołu Fasolki.

Która godzina? - pyta rodzina Jak kraj jest wielki wszerz i wzdłuż, Wszyscy gotowi? Można zaczynać? Zatem otwieram nasz program i już. Tik Tak, Tik Tak, Tik Tak, Tik Tak! Ja jestem Pan Tik-Tak, A to mój mały świat. Tak, tak, tak, to ja Tik-Tak, A to mój mały świat. Tak, tak, tak, to Pan Tik-Tak, I jego mały świat Tak, tak, tak, to Pan Tik-Tak, I jego mały świat Tik Tak, Tik Tak, Tik Tak, Tik Tak!

Przypisy | edytuj kod

  1. 333 popkultowe rzeczy PRL. Poznań: Vesper, 2011, s. 381.
  2. a b ZM: Andrzej Marek Grabowski: Był Panem Tik-Takiem. film.interia.pl. [dostęp 2015-05-06].
Na podstawie artykułu: "Tik-Tak (program telewizyjny)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy