Ultra Maniac


Ultra Maniac w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ultra Maniac (jap. ウルトラマニアック Urutora maniakku) – manga stworzona przez Wataru Yoshizumi. Opowiada o nastoletniej Ayu należącej do klubu tenisowego. Dziewczyna jest popularna wśród młodszych uczennic i za wszelką cenę stara się utrzymać swój wizerunek "Cool Girl". Pewnego dnia nasza bohaterka poznaje Ninę Sakurę - wesołą dziewczynę, która w rzeczywistości jest czarodziejką z Magicznego Królestwa. Kiedy Ayu pomaga Ninie, ta chce się jej odwdzięczyć. Używa swojego magicznego komputera, aby wesprzeć nową koleżankę. Niestety, ale wprowadza tylko zamieszanie. Od tej pory Ayu naprawdę trudno jest utrzymać swój wizerunek, ponieważ Nina, chociaż chce dobrze, sieje prawdziwy zamęt w jej życiu. Mimo to dziewczyny zaprzyjaźniają się. Ayu robi wszystko, by zwrócić uwagę swojego wymarzonego chłopaka. Dzięki magii udaje jej się to, ale niekoniecznie w taki sposób, w jaki by sobie tego życzyła. Wkrótce okazuje się, że jej obiekt westchnień ma także swoje ciemne strony. Opowieść została zawarta w pięciu tomach. Na podstawie mangi powstało także anime składające się z 26 odcinków.

Spis treści

Bohaterowie | edytuj kod

Ayu Tateishi (立石亜由, Tateishi Ayu?) - podziwiana przez młodsze dziewczęta, należy do klubu tenisowego. Podoba jej się Kaji-kun i by zwrócić na siebie jego uwagę, stara się być za wszelką cenę zdecydowana i pewna siebie. Zmienia się, gdy poznaje Ninę. Zaczyna rozumieć, że najlepiej być po prostu sobą. Mimo że przez Ninę ciągle wpada w tarapaty, nadal bardzo się lubią.

Nina Sakura (佐倉 仁菜, Sakura Nina?) - wesoła i prostolinijna, zawsze chętna do pomocy, pochodzi z Magicznego Królestwa. Po tym jak Ayu pomogła jej odzyskać magiczny komputer, Nina chce wspierać koleżankę na każdym kroku. Pomaga jej za pomocą magii, ale czasami, mimo dobrych chęci, pomoc ta okazuje się raczej przeszkodą. W szkole magii oblała wszystkie egzaminy. Mimo że nie ma najlepszych ocen, jest bardzo miła i przywiązana do Ayu.

Tetsushi Kaji (架地哲士, Kaji Tetsushi?) - obiekt westchnień wszystkich dziewczyn w szkole; wysportowany, inteligentny, prawdziwy ideał. Podoba mu się Ayu. Z czasem okazuje się jednak, że Kaji nie posiada samych zalet.

Rio (Leo) - kotek Niny potrafiący mówić. Ma także zdolność przemiany w małego chłopca.

Uwagi | edytuj kod

W Polsce nie wydano mangi ani nie wyemitowano anime na jej podstawie. Powstał jeden odcinek OAV nawiązujący do serii, ale również nie emitowała go żadna polska stacja telewizyjna.

Lista odcinków | edytuj kod

 1. .Ayu&Nina
 2. .Boy meets girl
 3. .Change over
 4. .D.C(Da capo)
 5. .Enigma
 6. .Fight over
 7. .Gigantic pets
 8. .Hello, little girls
 9. .Item
 10. .Jack straw
 11. .Knight spirit
 12. .Lovesick night
 13. .Magic vest
 14. .Negative girl
 15. .Orange stone
 16. .Pinch hitter
 17. .Quest
 18. .R&B
 19. .Stand by me
 20. .Tangle
 21. .Untangle
 22. .Virgin love
 23. .Wonderful night
 24. .X-Day
 25. .Yes, I like you
 26. .Zoom in

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "Ultra Maniac" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy