V.I.P. (serial)


V.I.P. (serial telewizyjny) w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z V.I.P. (serial)) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

V.I.P. – serial przygodowo-sensacyjny produkcji USA.

Spis treści

Krótki opis | edytuj kod

Kręcony w latach 19982002 w czterech seriach. Wyprodukowano 88 odcinków po 45-60 min. każdy. W roli głównej wystąpiła Pamela Anderson. Serial opowiada o przygodach pewnej agencji ochroniarskiej, która podejmuje się rozmaitych zadań.

Emisja | edytuj kod

Serial był emitowany i koprodukowany m.in. z ramienia polskiego nadawcy, którym to była Telewizja Polsat, która to do tej pory jest wyłącznym nadawcą serialu w Polsce. Na początku 2017 r. o godz. 6:00 rano był emitowany na kanale TV6. Od 4 września do 29 grudnia 2017 r. powtórki tegoż serialu emitowała TV4, od poniedziałku do piątku najpierw o godz. 17:00 (od 4 września do 13 października 2017 r.), a później o godz. 9:00 (od 16 października do 29 grudnia 2017 r.), a od 25 czerwca 2018 r. powtórki tegoż serialu emitował również Polsat 2, od poniedziałku do piątku o godz. 12:30.

Obsada | edytuj kod

Fabuła | edytuj kod

Vallery Irons sprzedaje hot-dogi w budce na ulicy. Umówiła się na typową „randkę” ze znanym aktorem, któremu przypadkowo ratuje życie. Aby nie stracić twarzy wśród grona reporterów aktor ogłasza w mediach, że Vallery jest jego ochroniarzem. Tymczasem całkiem zapomniana i nieznana w świecie firma ochroniarska poszukuje reklamy, szyldu aby „zabłysnąć”. Doświadczeni ochroniarze tacy jak Tasha Dexter (była agentka KGB i CIA), Quick Williams (były bokser), Kay Simmons (kobieta-haker) oraz Nikki Franco (wnuczka mafijnego bossa)angażują Vallery Irons jako szefa agencji. Vall daje nazwisko „swojej” firmie i co chwilę wpada w niezłe tarapaty...

Przypisy | edytuj kod

  1. V.I.P.. Pamela Anderson, Molly Culver, Shaun Baker, Natalie Raitano Lawton Entertainment, Sony Pictures Television, Global Entertainment Productions GmbH & Company Medien KG. 1998-09-26. [dostęp 2021-01-31].

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "V.I.P. (serial)" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy