VIVE Textile Recycling


Na mapach: 50°53′48,8″N 20°37′32,8″E/50,896889 20,625778

Vive Textile Recycling w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii (Przekierowano z VIVE Textile Recycling) Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

VIVE Textile Recycling - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością mająca swą siedzibę w Kielcach. Zajmuje się pozyskiwaniem, sortowaniem i przetwarzaniem odzieży używanej. Jest największym importerem odzieży używanej w Polsce.

Towar przetwarzany w firmie jest importowany głównie z krajów Unii Europejskiej takich jak Niemcy, Holandia, a także Skandynawii. Surowiec jest także pozyskiwany na terenie kraju. W ofercie firmy znajduje się odzież niesortowana, odzież sortowana, materiały czyszczące oraz odpady odzieżowe. Odbiorcami odzieży są kraje Europy Zachodniej, Wspólnoty Niepodległych Państw, Azji i Afryki.

Firma posiada, istniejący od 1997 roku, Dział Transportu zajmujący się w początkowym okresie transportem i logistyką związaną z główną działalnością firmy. Wraz z biegiem czasu zaczęła świadczyć także usługi transportowe i spedycyjne dla innych firm, zarówno na terenie kraju jak i za granicą.

Sponsoring | edytuj kod

Firma od 2002 roku jest głównym sponsorem występującego w ekstraklasie klubu piłki ręcznej - Vive Kielce.

Właścicielem VIVE Textile Recycling jest Bertus Servaas.

Historia | edytuj kod

Początki firmy sięgają 1991 roku, gdy w Szczukowskich Górkach została założona mała hurtownia zajmująca się sprzedażą już posortowanej, kupowanej w Holandii, odzieży używanej. Rok później, w 1992 roku firma zaczęła rozbudowywać produkcję oraz magazyny, jednocześnie zatrudniając nowych pracowników i rozpoczynając import częściowo posortowanych ubrań. W 1995 roku firma zaczęła także skupować odzież do posortowania na terenie kraju. W 2002 roku firma przetwarzała dziennie 70 ton odzieży. Całe zaplecze produkcyjne i magazynowe zajmowało ponad 8000 m2, w którym pracowało prawie 400 osób. W nocy z 7 na 8 października 2002 roku na terenie firmy wybuchł pożar, podczas którego spłonęły wszystkie zabudowania firmy oraz większość towaru w nich zgromadzonych. Spowodowało to zmniejszenie liczby pracowników o ponad połowę oraz ograniczenie produkcji do 40 ton dziennie. Firma przeniosła się z Górek Szczukowskich do Kielc i ulokowała się w budynkach, które należały do dawnego Chemaru. Dzięki pomocy, udzielonej przez inne firmy oraz osoby nastąpił wzrost produkcji i zatrudnienia, który w połowie 2003 roku był porównywalny z tym z początku października 2002. Z końcem 2004 roku firma kupiła 3 hektarową działkę oraz budynki o łącznej powierzchni 17000 m2 i zamontowała w nich nowoczesną linię przeznaczoną do sortowania odzieży. Na koniec 2006 roku zatrudnienie w firmie wynosiło 430 pracowników, a poziom produkcji sięgał 2500-3000 ton odzieży miesięcznie.

Linki zewnętrzne | edytuj kod

Na podstawie artykułu: "VIVE Textile Recycling" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy