Vinnie Vincent


Vinnie Vincent w encyklopedii

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Vinnie Vincent właściwie Vincent John Cusano[2] (ur. 6 sierpnia 1952 w Bridgeport[2][1]) – amerykański muzyk. Od urodzenia miał do czynienia z muzyką. Jego rodzice byli muzykami country. W wieku 12 lat założył swój pierwszy zespół.

W latach 1970. i na początku 80. grał w takich zespołach jak Hitchhickers, zespole Dana Hartmana, Felixa Cavaliere oraz u Laury Nyro.

W 1981 roku poznał Gene Simmonsa i Paula Stanleya z KISS i został poproszony o nagranie partii gitarowych na album Creatures of the Night z 1982. Po nagraniu albumu dołączył do zespołu i grał na trasie koncertowej 10th Anniversary Tour. W 1983 nagrał z KISS album Lick It Up oraz zagrał całą trasę koncertową. W 1984 roku został wyrzucony z zespołu. Mimo tego, że grał z KISS tylko dwa lata, to właśnie ten zespół przyniósł mu najwięcej popularności.

W 1986 roku założył Vinnie Vincent Invasion. Nagrał z tym zespołem dwa albumy: Vinnie Vincent Invasion (1986) i All Systems Go (1988). Po trasie koncertowej All Systems Go Tour zespół się rozpadł.

W 1996 roku Vinnie nagrał EP o nazwie Euphoria, mające zapowiadać zbliżający się album Guitarmageddon. Płyta ta nigdy się nie ukazała.

Obecnie Vinnie Vincent mieszka w Los Angeles.

Dyskografia | edytuj kod

 Zobacz więcej w artykule Vinnie Vincent Invasion, w sekcji Dyskografia.

Przypisy | edytuj kod

  1. a b c d Greg Prato: Vinnie Vincent Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-05-24].
  2. a b Vinnie Vincent (ang.). www.imdb.com. [dostęp 2016-05-24].
Kontrola autorytatywna (osoba):
Na podstawie artykułu: "Vinnie Vincent" pochodzącego z Wikipedii
OryginałEdytujHistoria i autorzy